Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.03.2020, 13:05

Legitímne príspevky médií označené ako spam. Facebooku sa systém vymkol spod kontroly

Chyba sa podľa spoločnosti stala pri presune zodpovedných na home office.

Legitímne príspevky médií označené ako spam. Facebooku sa systém vymkol spod kontroly
Zdroj: TechCrunch

Antispamový algoritmus spoločnosti Facebook včera pochybil. Legitímne posty na rovnomennej sociálnej sieti a na Instagrame s tematikou koronavírusu označil ako spam. Išlo o články celoplošných zahraničných médií. Na chybu upozornila agentúra Reuters po tom, čo sa viaceré médiá vyjadrili nespokojnosť s prístupom spoločnosti, ktorej šéfuje Mark Zuckerberg.

Nesprávny krok vysvetlil Guy Rosen, viceprezident Facebooku pre integritu tak, že Facebook neoznačoval ako spam články zámerne. Problém mal podľa neho veľmi nešťastné načasovanie. Objavil sa v okamihu, keď spoločnosť interným zamestnancom oznámila, že sa majú z preventívnych dôvodov presunúť na home office. Veľkú časť z presúvajúcich sa pracovníkov tvorili práve tí, ktorí moderujú na sociálnych sieťach obsah.

"Obnovili sme všetky príspevky, ktoré boli nesprávne odstránené, vrátane príspevkov na všetky témy - nielen tých, ktoré sa týkajú COVID-19," vyhlásil Rosen na svojom Twitteri v okamihu, keď si situáciu začali všímať svetové tlačové agentúry.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.