Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
25.03.2020, 10:25

YouTube znižuje kvalitu videí na celom svete

Prevádzka na platforme v poslednom období dvojnásobne prevýšila aj Netflix.

YouTube znižuje kvalitu videí na celom svete
Zdroj: Adage

Platforma YouTube pred niekoľkými dňami na žiadosť Európskej komisie znížila na území krajín EÚ kvalitu videí.

Prosba smerovala okrem najpopulárnejšej stránky na sledovanie videí aj na online televíziu Netflix či Amazon Prime Video. Dôvodom je vysoké zaťaženie siete z viacerých dôvodov. Veľká časť obyvateľstva viacerých krajín zostala pracovať z domu a prudko vzrástlo používanie internetu aj na voľnočasové aktivity. Stovky miliónov ľudí si tiež kráti čas sledovaním streamingových služieb, ich sledovanosť prudko vzrástla a tak viac ako predtým zaťažujú sieť.

YouTube patriaci spoločnosti Google, ktorej materskou firmou je Alphabet tento týždeň oznámil, že zníži kvalitu videa na celom svete.

Portál Adage upozorňuje na štatistiku spoločnosti Sandvine- zaoberajúca sa sieťovou analýzou, podľa ktorej bola spoločnosť Google najväčším spotrebiteľom objemu prenosu na internete. Tesne za ňou nasleduje Netflix či Facebook.

Spoločnosť Sandvine poznamenala, že v súvislosti s mimoriadnou situáciou takmer na celom svete, YouTube vzrástol v poslednom období ešte o niečo viac. Prevádzka na platforme dvojnásobne prevýšila aj Netflix.

Zdroj: Sandvine

​Youtube uviedol, že zatiaľ nedostal požiadavky od iných krajín ako členov Európskej únie, ale vzhľadom na rastúce obavy sa rozhodol pre preventívne opatrenia. 

Pokračujeme v úzkej spolupráci s vládami a sieťovými operátormi na celom svete, aby sme sa podieľali na minimalizácii zaťaženia v systéme počas tejto bezprecedentnej situácie,“ uviedol vo vyhlásení Google.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.