Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.03.2020, 11:55

Airbnb začína šetriť. Pozastavuje marketingové aktivity a znižuje mzdy

Generálny riaditeľ Airbnb uviedol, že straty dosahujú už stovky miliónov dolárov.

Airbnb začína šetriť. Pozastavuje marketingové aktivity a znižuje mzdy
Zdroj: Dreamstime

Americká spoločnosť Airbnb, ktorá sprostredkúva ubytovanie v súkromí, pozastavila všetky svoje marketingové aktivity, aby tento rok ušetrila 800 miliónov dolárov.

Jej zakladatelia nebudú v najbližších šiestich mesiacoch poberať žiadny plat, zatiaľ čo najvyšším vedúcim pracovníkom klesne mzda na polovicu. Cez videohovor to zamestnancom koncom minulého týždňa oznámil generálny riaditeľ Brian Chesky.

Chesky tiež uviedol, že straty Airbnb dosahujú už stovky miliónov dolárov. Zatiaľ nie je jasné, či riaditeľ pristúpi k prepúšťaniu zamestnancov „Zatiaľ nič také nie je na stole,“ odpovedal na otázku ohľadom prepúšťania.

Zdroj agentúry Reuters uviedol, že firma tiež pozastaví prijímanie nových zamestnancov s výnimkou malého počtu dôležitých pracovných pozícií. Spoločnosť tiež oznámila zamestnancom, že za tento rok pravdepodobne nedostanú žiadne prémie.

Svetová organizácia cestovného ruchu (UNWTO) v piatok predpovedala, že pandémia spôsobená koronavírusom tento rok povedie k prepadu turistického sektora o 20 až 30 percent. "Turistika je jedným zo sektorov, ktorý je najviac zasiahnutý. Je jasné, že hrozí úbytok miliónov pracovných miest," uviedol generálny tajomník UNWTO Zurab Pololikašvili.

Na Airbnb sa v posledných rokoch stále častejšie sťažovali ľudia, ktorí žijú v blízkosti prenajímaných nehnuteľností. Podobne ako ďalšie služby v oblasti takzvanej zdieľanej ekonomiky je naviac prenájom cez Airbnb často spájaný s porušovaním predpisov a neplatením daní. Airbnb čelí aj kritike, že prispieva k rastu cien nehnuteľností.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.