Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.04.2020, 11:15

Prehliadka Bratislavy online. Buďte turistom vo vlastnom hlavnom meste

O obsah videí sa postarali profesionálni bratislavskí sprievodcovia.

Prehliadka Bratislavy online. Buďte turistom vo vlastnom hlavnom meste
Zdroj: BTB

Bratislava Tourist Board (BTB) reaguje na dlhý pobyt Slovákov v domácej izolácii. Miesta, ktoré prišli o všetkých návštevníkov podporí online.

V BTB sa rozhodli pre postupné zverejňovanie série moderovaných online prehliadok, ktoré predstavia pamiatky a atrakcie Bratislavy v rámci projektu Turistom vo vlastnom meste. Diváci sa tak dozvedia zaujímavé historky a legendy a uvidia aj miesta, kde sa bežne nedostanú.

Prehliadky budú zverejnené približne každé 3 dni na stránke visitbratislava.com/somdoma a na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a YouTube.

Moderuje ich Michaela „Kicka“ Kicková, známa z komerčného rádia a vytvorené sú tak, aby boli zaujímavé aj pre mladšie publikum. O informácie sa postarali profesionálni bratislavskí sprievodcovia, ktorí sa snažili obsah každej časti zhrnúť do 3 - 5 minút.

„Ideou celého projektu je ukázať Bratislavčanom, ale aj všetkým Slovákom, turisticky navštevované miesta, ktoré však možno ani sami ešte vôbec alebo už dlhšie nenavštívili. Našou snahou je ich podporiť a prezentovať v tomto ťažkom čase, ktorý zasiahol najmä odvetvie cestovného ruchu. Rozhodli sme sa preto nakrútiť 15 vizuálne zaujímavých online prehliadok s moderátorkou, ktorá predstaví bližšie napríklad Bratislavský hrad, Primaciálny palác, ale aj Národný salón vín, či pamiatky modernej architektúry a ďalšie miesta,“ uviedla A. Melicharová predsedníčka predstavenstva BTB.

Okrem projektu Turistom vo vlastnom meste je na webe BTB zverejnený aj priebežne aktualizovaný zoznam mnohých bratislavských inštitúcií ako múzeá, galérie, divadlá, reštaurácie i e-shopy lokálnych dizajnérov, ktoré ihneď zareagovali na situáciu a vytvárajú online obsah, livestreamy, poskytujú okienkový predaj alebo donášku. Stránka visitbratislava.com/somdoma ponúka virtuálne prehliadky a online kamery mesta, či výučbu cudzích jazykov, dokonca aj toho slovenského.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.