Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
15.04.2020, 15:28 Aktualizované dňa 17.04.2020 o 12:49

VÚB a Slovenská sporiteľňa zvyšujú limit bezkontaktnej platby

DO 22. apríla sa pridajú všetci poskytovatelia platobných služieb.

VÚB a Slovenská sporiteľňa zvyšujú limit bezkontaktnej platby
Zdroj: Facebook VÚB

V súvislosti s mimoriadnou situáciou spôsobenou pandémiou COVID-19 bol na podporu využívania bezkontaktných platieb prijatý zákon č. 75/2020 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 67/2020 Z. z. o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti.

Na jeho základe banky zvýšia limit jednej bezkontaktnej platby bez potreby zadania PIN kódu z pôvodných 20 až na 50 eur.

Zmenu zavádzajú všetci poskytovatelia platobných služieb postupne a platná by mala byť od 22. apríla 2020. Môže sa stať, že niektorí obchodníci budú mať túto zmenu zavedenú skôr ako iní.

O novinke informovala na svojom facebookovom profile VÚB. 

Zjednodušili sme pre vás spôsob platenia v obchode a zvýšili sme limit na bezkontaktnú platbu bez použitia PIN-u na 50...

Uverejnil používateľ VÚB banka Streda 15. apríla 2020

"Ide o najrýchlejšiu formu platby kartou, kedy len priložíte svoju kartu k platobnému terminálu a po novom pri platbe až do  50 eur nemusíte ani zadať PIN kód. Platiť takto môžete samozrejme aj vyššie sumy, jediný rozdiel je, že zadáte svoj PIN kód. Platobný terminál od vás môže vyžadovať zadanie PIN kódu aj pri bezkontaktnej platbe do 50 eur, a to v prípade ak ste celkovo bezkontaktne bez použitia PIN kódu uskutočnili platby v sume vyššej ako 150 eur. V takomto prípade vás platobný terminál vyzve platbu potvrdiť PIN kódom, čo zabezpečí aj vynulovanie kumulatívneho limitu a ďalšie bezkontaktné platby do výšky 50 eur môžete opäť zaplatiť  bez zadania PIN-u. Bezkontaktne môžete samozrejme zaplatiť aj sumu nad 50 eur, jediný rozdiel je, že takúto platbu je následne vždy potrebné potvrdiť PIN kódom," vysvetľuje zmenu Lucia Luptáková, PR manažérka VÚB. 

Klienti Slovenskej sporiteľne budú môcť funkciu využívať od najbližšej stredy. Banka odporúča klientom platiť mobilom či hodinkami, vďaka čomu je možné zaplatiť aj sumy nad 50 eur bez kontaktu s platobným terminálom. 

„Slovenská sporiteľňa v priebehu krátkeho času digitalizovala veľa svojich procesov, aby ochránila zdravie svojich klientov a zamestnancov a súčasne zabezpečila fungovanie bankových služieb. Patrí sem napríklad zasielanie PIN kódu ku platobným kartám cez SMS či vybavovanie odkladu splátok úverov cez Georgea. Som rád, že sa nám podarilo ešte v predtermíne upraviť naše systémy tak, aby mohli klienti bezkontaktne platiť až do výšky 50 eur,“ vysvetľuje Zdeněk Románek, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne zodpovedný za retailové bankovníctvo.

Správu budeme aktualizovať. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.