Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
30.04.2020, 06:00

Google ponúka videokonferenčnú službu Meet zdarma

Platformu bude z bezpečnostných dôvodov sprístupňovať postupne v priebehu najbližších týždňov.

Google ponúka videokonferenčnú službu Meet zdarma
Zdroj: Google

Komunikačná platforma Meet od spoločnosti Google poskytuje používateľom zabezpečené videohovory s množstvom pokročilých funkcií a od začiatku roka zaznamenala výrazný nárast záujmu. Počas apríla v službe prebiehali denne 3 miliardy minút videohovorov a koncom tohto mesiaca prekonala hranicu 100 miliónov účastníkov videohovorov za deň.

Spoločnosť Google sa preto rozhodla sprístupniť ju od mája všetkým a zadarmo. Doteraz bola aplikácia dostupná iba predplatiteľom balíka nástrojov G Suite.

V rámci bezplatnej verzie sú videohovory bežne obmedzené na 60 minút, odteraz do 30. septembra 2020 Google zvyšuje maximálnu dobu jedného stretnutia pre jednotlivé účty na 24 hodín.

Služba zahŕňa také funkcionality ako kontrolu zabezpečenia, navýšenie kapacity stretnutí (do 100 účastníkov videokonferencií pre individuálne účty, do 250 účastníkov v prípade firemného alebo školského účtu), zdieľanie obrazovky vo vysokej kvalite, titulky či možnosť vlastného rozloženia na základe preferencií.

„V posledných mesiacoch sa videohovory stali každodennou súčasťou života mnohých ľudí. Ich prostredníctvom komunikujú podnikatelia, študenti aj celé rodiny. Ľudia chcú mať pritom istotu, že sú tieto hovory aj bezpečné. Pri vývoji konferenčného nástroja Meet sme dbali na najvyššiu úroveň zabezpečenia. Rozhodli sme sa ho poskytnúť všetkým záujemcom zadarmo, aby ľudia aj v tejto zložitej dobe nemuseli mať obavy o svoje súkromie,“ hovorí Alžbeta Houzarová, hovorkyňa Googlu pre Českú republiku a Slovensko a dodáva, že Google v žiadnom prípade nevyužíva dáta z tejto platformy na poskytovanie reklamy a ani ich neposkytuje tretím stranám.

Vysoká úroveň zabezpečenia je podľa Houzarovej výsledkom dôsledného nastavenia mnohých východiskových bezpečnostných opatrení, vrátane súboru ovládacích prvkov, ktoré umožňujú odmietnuť prístup na meeting alebo z neho nežiaduceho účastníka odstrániť.

K stretnutiam sa nie je možné pripojiť z anonymných účtov, služba využíva pokročilé šifrovanie dát počas prenosu a ich uloženie v zašifrovanej forme na zabezpečené úložisko Disk Google a v neposlednom rade využíva aj možnosť spustenia služby vo webových prehliadačoch bez nutnosti inštalácie pluginov.

V nasledujúcich dňoch bude služba sprístupnená na webe na meet.google.com a prostredníctvom mobilných aplikácií pre iOS alebo Android. Prihlásiť sa do nej bude môcť každý, kto vlastní e-mailovú adresu a má vytvorený účet Google. Platformu bude Google z bezpečnostných dôvodov sprístupňovať postupne v priebehu najbližších týždňov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.