Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.04.2020, 08:15

Facebook zdvojnásobil svoj zisk. Aj napriek poklesu dopytu po reklame

V apríli hovorí vo výdavkoch na reklamu o stabilite.

Facebook zdvojnásobil svoj zisk. Aj napriek poklesu dopytu po reklame
Zdroj: Facebook

Americká internetová spoločnosť Facebook v prvom štvrťroku viac ako zdvojnásobila zisk na 4,9 miliardy dolárov z 2,4 miliardy dolárov pred rokom. Oznámila to firma, ktorá prevádzkuje najväčšiu internetovú sociálnu sieť na svete. Rast jej tržieb síce kvôli negatívnemu dopadu koronavírusovej krízy na príjmy z reklamy spomalil, prekonal však očakávania analytikov.

Celkové tržby spoločnosti sa medziročne zvýšili o 18 percent na 17,74 miliardy dolárov, zatiaľ čo analytici podľa prieskumu firmy FactSet odhadovali na 17,34 miliardy dolárov. Akcie Facebooku po zverejnení výsledkov výrazne posilňovali.

Facebook upozornil, že v posledných troch marcových týždňoch zaznamenal výrazný pokles dopytu po reklame, ktorá tvorí kľúčovú časť jeho príjmov. Dodal však, že v prvých troch aprílových týždňoch zaregistroval vo výdavkoch na reklamu "známky stability".

Facebook prevádzkuje okrem rovnomennej sociálne siete tiež aplikácie WhatsApp, Instagram a Messenger. Aspoň jednu z jeho služieb v marci využilo 2,99 miliardy ľudí. To predstavuje medziročný nárast o 11 percent, napísala agentúra AP.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.