Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
06.05.2020, 10:40

Walt Disney má kvôli pandémii o 90 percent nižší zisk

Tržby vďaka streamingovej službe Disney+ prekonali očakávania.

Walt Disney má kvôli pandémii o 90 percent nižší zisk
Zdroj: Walt Disney Company

Americkej mediálnej a filmovej spoločnosti Walt Disney za druhý finančný štvrťrok klesol zisk medziročne o 90 percent na 460 miliónov dolárov. Firma uviedla, že bola nútená uzavrieť svoje zábavné parky a prerušiť filmovú produkciu. Tržby napriek tomu vďaka televíznym a streamingovým službám zvýšila o 21 percent na 18 miliárd dolárov. Pozastavila však výplatu dividend.

Enormne sa vďaka novej službe Disney + darilo streamingu, aj keď ešte bojuje s vysokými nákladmi. Táto časť koncernu teda vo výsledku vykázala stratu 812 miliónov dolárov, čo je viac ako dvojnásobok v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka.

​Nedarilo sa ani filmovej divízii, ktorá utrpela uzavretím kín a prerušením filmovej výroby. Hoci spoločnosť začiatkom štvrťroka uviedla niekoľko sľubných filmových premiér, jej zisk klesol medziročne o osem percent.

Akcie Walt Disney v reakcii na zverejnené hospodárske výsledky prudko oslabili. Vykázaný zisk bol výrazne slabší, než sa čakal, hoci tržby očakávania prekonali. Investori nepochopili ani rozhodnutie spoločnosti, že v prvej polovici roka nevyplatí dividendu. Akcie firmy už od začiatku roka oslabili zhruba o 30 percent

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.