Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
11.06.2020, 12:09

Unilever po 90 rokoch ukončí duálnu štruktúru, bude v Londýne

Holandská strana s rozhodnutím spokojná nie je.

Unilever po 90 rokoch ukončí duálnu štruktúru, bude v Londýne
Zdroj: Reuters

Britsko-holandský výrobca spotrebného tovaru Unilever po 90 rokoch ukončí svoju duálnu štruktúru a bude mať sídlo len v Londýne. Ešte pred dvoma rokmi existovali plány presunúť sídlo do Holandska, proti tomu sa ale postavili akcionári podniku. Unilever patrí k najväčším firmám svojho druhu na svete. Vláda v Holandsku už uviedla, že rozhodnutie firmy ľutuje, ale rešpektuje ho.

Unilever zdôraznil, že jeho prítomnosť v oboch krajinách zostane zachovaná. Rozhodnutie firmy v reakcii na oznámenie privítal britský minister pre podnikanie Alok Sharma. Ako napísal na twitteri, ide o ukážku "dôvery v Britániu".

Holandská strana s rozhodnutím spokojná nie je. "Ľutujeme návrh, radšej by sme videli zjednodušenie, kedy vodcovskou zostane holandská spoločnosť," uviedol minister hospodárstva Eric Wiebes. "Zároveň je nám však jasné, že toto zjednodušenie nebude mať žiadny vplyv na činnosť firmy v Holandsku," dodal.

Spoločnosť Unilever pôsobí v 190 krajinách sveta a zamestnáva okolo 160 000 ľudí. Tento rok, 1. marca, uplynulo 90 rokov od jej založenia. Od tej doby tiež existovala duálna štruktúra so sídlom tak v Holandsku, ako aj v Británii. Unilever je najväčším dodávateľom výrobkov pre osobnú starostlivosť a starostlivosť o domácnosť, vyrába ale aj potraviny a nápoje.

Do portfólia spoločnosti patria napríklad známe majonézy a dressingy Hellmann 's, koreninové zmesi a omáčky Knorr, zmrzliny Algida, čaje Lipton a kozmetické značky Dove a Rexona, k populárnym lokálnym značkám patrí aj Savo či Míša.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.