Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
17.06.2020, 13:15

Na železniciach končia Horalky či Fixinela. Nové názvy vlakov reprezentujú ich trasu

Z Bratislavy do Košíc a späť bude premávať Váh, Spišan, Považan a Ružín.

Na železniciach končia Horalky či Fixinela. Nové názvy vlakov reprezentujú ich trasu
Zdroj: BigMedia

Železnice postupne rušia reklamné názvy vlakov a vracajú sa k názvom, ktoré reprezentujú trasu vlaku. „Železničná spoločnosť Slovensko s krátkodobým prenájmom názvov vlakov končí. Názvy sa vracajú k pôvodne zaužívaným tradičným pomenovaniam, ktoré reprezentujú primárne geografickú charakteristiku trasy vlaku,“ uviedol Tomáš Kováč, hovorca ZSSK.

Od nedele 14. júna tak so zmenou cestovného poriadku dochádza aj k zmenám názvov vlakov. Rýchliky na trase Bratislava – Košice, ktoré niesli názov Mila Sedita alebo Horalky Sedita sa premenovali na Váh (R600, R601). Rýchlik Žilinská univerzita je po novom Spišan (R 608), Fixinela sa premenovala na Považan (R 611) a Metropolitní univerzita Praha či Syr Nika Číz&Go na Ružín (R612 a R613).

Ďalšou zmenou je aj nový polep rušňa Vectron. Dizajn Vlakom zodpovedne je výsledkom májovej súťaže, ktorú vyhral bulharský grafik Konstantin Planinski. Vynovený Vectron premávajúci na trase Bratislava – Žilina – Košice sa na koľajach objaví už začiatkom letných prázdnin.

Zdroj: ZSSK

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.