Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
17.06.2020, 14:10

Bratislava otvorí novú mestskú pláž

Nejde o Magio pláž. Záštitu nad Tyršovým nábrežím prevzal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Bratislava otvorí novú mestskú pláž
Zdroj: Tyršák

Tyršovo nábrežie privíta toto leto úplne novú mestskú pláž. Letný oddychový priestor sa už v piatok 19. júna otvorí pre všetkých obyvateľov a návštevníkov mesta a ponúkne množstvo spôsobov, ako stráviť horúce letné dni.

Nová pláž vznikla na doteraz nevyužívanom priestranstve medzi divadlom Aréna a Starým mostom, ktorému sa tak podarilo vdýchnuť nový život. Ponesie už uchytený názov Tyršák, vychádzajúci zo samotnej lokality pomenovanej po Miroslavovi Tyršovi.

Zdroj: Tyršák

​Záštitu nad Tyršákom prevzal primátor Bratislavy Matúš Vallo. Organizátorom projektu je INSTITUTE OF PROMOTION.  

Ešte v minulom roku, patrila pláž už 13. rok po sebe značke Slovak Telekom. 

Celé priestranstvo bude počas celého leta dýchať letnou plážovou atmosférou. Na tvorbu priestrannej pieskovej zóny bolo použitých 650 ton piesku, čo je približne 45 nákladných áut. Na letné leňošenie je pripravených 250 ležadiel, plážovú atmosféru dotvorí okrem iného aj množstvo zelene a na osvieženie počas horúcich dní sú pripravené aj hmlové brány a rozprašovače vodnej hmly. Okrem ihriska na plážový volejbal sa návštevníci budú môcť rozhýbať aj na unikátnej nadrozmernej hojdačke, ktorá zároveň poslúži ako netradičný photopoint s panoramatickým výhľadom na Bratislavu a Bratislavský hrad.

Na Tyršáku si prídu na svoje aj milovníci dobrého jedla a nápojov. Okrem plážového baru so širokou ponukou kvalitnej kávy, piva a miešaných nápojov tu nájdu aj špeciálnu food zónu s konceptmi Yeme, Marinela, Edokin, Al Trivio a NYC Corner.

Nová mestská pláž Tyršák je pripravená aj na najmenších návštevníkov, pre ktorých je pripravená detská piesková zóna a počas leta na pláži nájdu množstvo detských atrakcií a kolotočov.

Návštevníci sa môžu tešiť v priebehu leta aj na DJ-ov zvučných mien, prednášky a ďalší sprievodný program pre všetky vekové kategórie. Slovenské kapely a ich fanúšikovia zase nájdu na Tyršáku samostatnú koncertnú zónu.

Tyršák je ohľaduplný voči našej planéte. Mestská pláž bude na svoju prevádzku využívať Zelenú energiu z obnoviteľných zdrojov, samozrejmosťou bude separácia, zhodnocovanie, ako aj kompostovanie odpadov. Počas leta bude pre návštevníkov pláže pripravená aj služba zdieľania automobilov. 

Vstup na pláž, ležadlá a športoviská budú pre všetkých k dispozícii bezplatne. Mestskú pláž budú môcť návštevníci využiť podľa počasia až do konca septembra.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.