Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.06.2020, 19:10

Kaufland mení zloženie výrobkov. V produktoch vlastných značiek vylúči mikroplasty

Kaufland chce do roku 2025 znížiť spotrebu plastov o 20 percent.

Kaufland mení zloženie výrobkov. V produktoch vlastných značiek vylúči mikroplasty
Zdroj: Gettyimages

V rámci stratégie REset Plastic si reťazec Kaufland dal za cieľ do roku 2025 znížiť spotrebu plastov o 20 percent.

Vylúčenie mikroplastov z receptúry vlastných produktov je jedným zo spôsobov, ako prispieva k dosiahnutiu cieľa a tým znižuje aj svoju záťaž na životné prostredie.

Zloženie kozmetických, pracích a čistiacich produktov vlastných značiek začal Kaufland meniť v roku 2013. Cieľom je do konca budúceho roka upraviť ich zloženie tak, aby neobsahovali žiadne pevné ani tekuté mikroplasty.

„Naša spoločnosť preberá ekologickú zodpovednosť za zákazníkov, a preto v zložení vlastných výrobkov nahrádzame mikroplasty prírodnými a obnoviteľnými surovinami. Týmto spôsobom chceme umožniť zákazníkom kúpiť si produkty ohľaduplné k životnému prostrediu,“ informovala Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

​Pod mikroplastmi reťazec rozumie pevné, vizuálne rozpoznateľné plastové častice menšie ako 5 mm s abrazívnym efektom, ktoré sú nerozpustné vo vode. Delia sa na primárne a sekundárne.

Primárne sa pridávajú do zloženia produktov na docielenie určitých vlastností, ako sú peelingy, zubné pasty, sprchové gély či šampóny. V šampónoch tvoria ochranný film, ktorý uľahčuje česanie vlasov po umytí, alebo spevňujú účes po použití vlasových prípravkov. V čistiacich prostriedkoch zabraňujú opätovnému znečisteniu predmetov.

Sekundárne mikroplasty vznikajú rozkladom plastov v životnom prostredí a nazývajú sa aj makroplasty.

V sortimente vlastných značiek Kauflandu zákazníci nájdu už viac ako 70 produktov kozmetiky bevola® bez tekutých i pevných mikroplastov vrátane celého produktového radu bevola Baby®, ktorý je zameraný na starostlivosť o detskú pokožku. Zákazníci tieto produkty rozpoznajú vďaka logu Receptúra bez mikroplastov, informoval Kaufland v tlačovej správe.​

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.