Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.07.2020, 16:20

Cestovanie, ako sme ho poznali, sa už sa nikdy nevráti, hovorí šéf Airbnb

Používateľov vyzýva, aby podporili svojich bývalých hostiteľov.

Cestovanie, ako sme ho poznali, sa už sa nikdy nevráti, hovorí šéf Airbnb
Zdroj: Reuters

Podľa Briana Cheskyho, šéfa a jedného zo zakladateľov platformy Airbnb, je spoločnosť z najhoršieho vonku. Naďalej však vyzýva cestovateľov, aby podporili svojich bývalých hostiteľov elektronickou pohľadnicou alebo finančným príspevkom. Prenajímatelia v najrôznejších častiach sveta totiž v dôsledku šírenia koronavírusu prišli o svoj hlavný zdroj príjmov, píše portál idnes.cz.

„Zavádzame nový spôsob, ako nadviazať kontak s tvojimi obľúbenými hostiteľmi,“ píše tím Airbnb používateľom služby, ktorí hodnotili hostiteľov štyrmi alebo piatimi hviezdičkami. Prenajímateľom môžu poslať personalizovanú pohľadnicu šťastia s ľubovolným finančným príspevkom, z ktorého si Airbnb neúčtuje žiadny poplatok.

Airbnb neuvádza, akou sumou doteraz používatelia služby podporili svojich hostiteľov, upozorňuje však, že samotná spoločnosť už podporila prenajímateľov 250 miliónmi dolárov. Pre „super hostiteľov“ má firma k dispozícii záchranný fond s 10 miliónmi dolárov.

„Cestovanie, ako sme ho poznali, je preč a už sa nikdy nevráti,“ uviedol minulý týždeň Brian Chesky. Spoločnosť mala na tento rok veľké plány, chcela expandovať a vstúpiť na burzu. Lenže s príchodom nového koronavírusu a jeho rozšírením do celého sveta sa cestovanie obmedzilo. Chesky neverí, že by sa biznis, v ktorom podniká, vrátil k starému „normálu“. „Strávili sme dvanásť rokov budovaním tohto biznisu a v priebehu štyroch až šiestich týždňov sme takmer o všetko prišli,“ povedal v rozhovore pro CNBC.

Zdroj: Dreamstime

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.