Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.07.2020, 08:00

Top 3 aktuálne trendy v online nakupovaní: behanie, záhrada a bazény

E-commerce rástol rekordným tempom. Koronakríza presunula na internet nakupujúcich aj predajcov.

Top 3 aktuálne trendy v online nakupovaní: behanie, záhrada a bazény
Zdroj: Flickr

Koronakríza je síce na ústupe, ale je dopady sa ešte stále odrážajú na poli e-commerce a ovplyvňujú naše spotrebiteľské návyky.

Online nákupy stále rastú

Online predaj v prvých mesiacoch roku 2020 rástol rekordným tempom. Marcový predaj stúpol až o 54 percent a aprílový o 49 percent. Jedným z dôvodov takéhoto vysokého rastu je aj koronakríza, ktorá spôsobila, že na internet sa presunuli nakupujúci aj predajcovia.

Rozšíril sa aj okruh kategórií, ktoré Slováci tradične nakupujú na internete – od minulého mesiaca stúpol záujem o dámske šaty, karnevalové kostýmy či clip-in vlasy o desiatky percent.

Rastúci trend e-commerce sa držal aj v máji, hoci už badať mierne spomalenie v porovnaní s marcom a aprílom. V máji dosiahol medziročný rast e-commerce 30 percent, čo je stále vysoké číslo. Spomalenie rastu môžeme pripísať uvoľňovaniu bezpečnostných opatrení, ktoré spôsobilo, že Slováci sa pomaly začali vracať k nákupom v kamenných obchodoch.

Beh je in

Bezpečnostné opatrenia, medzi ktoré patrilo aj uzavretie posilňovní, plaveckých bazénov a ďalších športovísk, spôsobili, že Slováci sa obrátili k outdoorovým športom. To sa odrazilo aj na predaji bežeckých tenisiek u online predajcov.

Trendom mesiaca na Heureke sú aj teraz bežecké tenisky, ktoré obsadili až 7 priečok z desiatich. Popularita vybraných modelov v máji rástla o stovky až tisíce percent.

Slováci sa začali pripravovať na leto

Zdroj: Reuters

​E-shopy v uplynulých týždňoch zaznamenávajú zvýšený záujem o tovar, ktorý by Slovákom pomohol prežiť leto v pokoji a pohodlí. Zvýšenej popularite sa tešia napríklad ventilátory (nárast o 98 percent oproti aprílu) a klimatizácie (nárast takmer o 460 percent oproti minulému roku).

Nakoľko aj nad dovolenkami v zahraničí visí otáznik neistoty, Slováci si v online obchodoch zariaďujú svoje záhrady a pripravujú ich na leto. Nákupný radca Heureka registruje v posledných mesiacoch niekoľkonásobný nárast záujmu o záhradné lehátka (o 718 percent za apríl), záhradné stoličky a kreslá (o 375 percent) a záhradné hojdačky (o 260 percent).

O stovky percent rastie aj popularita záhradných bazénov, bazénových fólií a bazénového príslušenstva. Po minulé roky bolo trendom tieto nákupy vybavovať už v marci, ale situácia spojená s koronavírusom ich odsunula až na máj či dokonca jún.

Najnovšie informácie o aktuálnom dianí na poli e-commerce priniesol portál Heureka.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.