Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
15.07.2020, 06:00 Aktualizované dňa 17.05.2021 o 14:58

Mastercard uviedla kartu True Name. Držiteľom umožní používať svoju pociťovanú identitu

Karta je dostupná už aj na Slovensku.

Mastercard uviedla kartu True Name. Držiteľom umožní používať svoju pociťovanú identitu

Pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti homofóbii, bifóbii, interfóbii a transfóbii (IDAHOBIT), uvádza spoločnosť Mastercard v Európe svoje platobné karty True Name™. Tie umožňujú držiteľom mať na svojej karte uvedené meno, ktoré vystihuje, kým sa skutočne cítia byť. To je veľkým prínosom pre mnohých členov komunity LGBTQIA+. Možnosť uvádzať na platobných kartách zvolené mená predstavila spoločnosť Mastercard v roku 2019 v Spojených štátoch pri príležitosti akcie WorldPride. Po úspešnom uvedení kariet poprednými bankami v USA ich na európsky trh ako prvá uvedie mladá banka bunq, a to hneď v 30 krajinách*.

Pre transgenderové a nebinárne osoby môže byť meno uvedené na platobnej karte zdrojom nepríjemných pocitov a trápnych situácií, pretože nezodpovedá tomu, kým sa v skutočnosti cítia a ako sa navonok prezentujú. Súčasne je však legálna zmena mena často zdĺhavý a náročný úradný proces. Platobné karty True Name™ spoločnosti Mastercard umožňujú, aby mali ľudia na svojich platobných kartách uvedené meno, ktorému sami dávajú prednosť. Teraz majú držitelia kreditných a debetných kariet vydaných bankou bunq s okamžitou platnosťou možnosť požiadať si o vydanie karty novej, ktorá už ponesie nimi preferované meno.

Pre príslušníkov komunity LGBTQIA+ majú dostupnosť služieb a absencia prekážok v bežných životných situáciách zásadný význam. Takmer tretina (32 percent) členov tejto komunity má skúsenosti s nepríjemnými reakciami okolia, vrátane posmechu, urážok či odmietnutie služby, akonáhle sa preukázali osobným dokladom, ktorého údaje nezodpovedali vonkajšiemu vzhľadu držiteľa.

Spoločnosť Mastercard inklúziu podporuje dlhodobo. Jednou z ciest sú aj platobné karty nesúce preferované meno držiteľa – každý má mať možnosť používať finančné produkty pod svojou skutočne pociťovanou identitou. Platobné karty True Name riešia jeden z významných problémov, s ktorým sa transgenderové a nebinárne osoby stretávajú, a umožňuje každému používať svoju skutočnú identitu bezpečne, jednoducho a s hrdosťou. Dúfame, že rovnako budú ku všetkým pristupovať aj ostatné spoločnosti v segmente,“ hovorí Mark Barnett, prezident spoločnosti Mastercard Europe.

*Platobné karty True Name™ budú dostupné pre nových a súčasných oprávnených držiteľov kariet vydávaných bankou bunq v 30 európskych krajinách. Konkrétne sa jedná o Holandsko, Francúzsko, Nemecko, Rakúsko, Taliansko, Španielsko, Belgicko, Írsko, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Českú republiku, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Maďarsko, Lotyšsko, Litvu, Luxembursko, Maltu, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Švédsko, Nórsko a Island. Vo Veľkej Británii sú karty True Name™ k dispozícii pre jestvujúcich držiteľov kariet bunq.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.