Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
20.07.2020, 14:30

Burger King netradične bojuje proti klimatickým zmenám. Lepším trávením svojich kráv

Novým zložením stravy kráv znižuje množstvo plynov, ktoré zo seba vypúšťajú.

Burger King netradične bojuje proti klimatickým zmenám. Lepším trávením svojich kráv
Zdroj: Burger King

Burger King sa zapojil do boja proti klimatickým zmenám a vybral si na to netradičný spôsob. Namiesto dnes už tradičného upozorňovania na zníženie množstva plastov a použitých obalov si vybral inú tému.

Podľa výskumu z roku 2018 sa totiž na emisii skleníkových plynov v USA významnou mierou podieľa práve poľnohospodárstvo. Tvorí až 10 percent celkových emisií a až štvrtinu z nich vyprodukujú hospodárske zvieratá vo forme plynov, ktoré zo seba vypúšťajú pri trávení.

Burger King preto podporil vedecké výskumy navrhujúce zmenu zloženia potravy kráv. Do stravy im primiešava citrónovú trávu, ktorá prispieva k lepšiemu tráveniu a znižuje tak množstvo vyprodukovaných plynov až o tretinu.

Hoci výskum o chove dobytka nie je práve témou, ktorá by ľudí nejako zvlášť bavila, firme sa podarilo aj takouto náročnejšou témou zaujať. Výsledky svojho úsilia oznámila v zábavnom videoklipe a zloženie novej zmesi podporujúcej lepšie trávenie sprístupnila aj verejne.

„Všetky naše zistenia zverejňujeme a pokiaľ sa k nám pripojí celé odvetvie od poľnohospodárov cez dodávateľov mäsa až po ďalšie značky, môžeme spoločne znížiť emisie metánu, ktoré významne ovplyvňujú zmenu klímy,“ uviedol Fernando Machado, CMO Burger Kingu.

Zdroj: Burger King

​Celý videoklip tvorí chytľavá country pieseň, ktorá upozorňuje na novú diétu kráv, ktorých mäso spracováva fast food do svojich burgerov. Všetky dôležité informácie sú zahrnuté v texte pesničky, ktorú spieva Mason Ramsey známy ako jódlujúci chlapec z Wallmartu.

Videoklip režíroval holywoodsky režisér Michel Gondry podpísaný pod filmovými hitmi ako Pena dní alebo Večný svit nepoškvrnenej mysle. 

A takto vyzeralo nakrúcanie videoklipu:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.