Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.07.2020, 09:00

Najbizarnejší influencer marketing? Keď promo robí prezident

A vlastne to nedáva zmysel.

Najbizarnejší influencer marketing? Keď promo robí prezident
Zdroj: Twitter

V minulom týždni sa v Bielom dome odohrala zaujímavá kauza, ktorá mala presah aj do marketing.

Americká značka Goya, ktorú vlastnia Hispánci a väčšina jej produktov pochádza z Mexika, Karibiku a Južnej Ameriky, sa prihlásila k podpore amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten sa netají myšlienkami o vybudovaní povestného múru medzi spomenutými krajinami a USA.

CEO fazuliek Goya, Robert Unanue, na udalosti pre hispánskych podnikateľov vyjadril pozitívne emócie k americkému prezidentovi, keď ho prirovnal ku svojim starým rodičom, ktorí firmu Goya Foods založili. Krátko na to sa k absurdite vyjadrenia vyjadrili viaceré americké značky, ktoré upozornili na Trumpove nenávistné prejavy voči migrantom a osobám latinskoamerického pôvodu.

Vyjadrenie šéfa sa nestretlo s pochopením ani u známych osobností, ktoré začali vyzývať na bojkot značky. Považovali totiž za neprístupné, aby značka zamlčala svoj pôvod kvôli získaniu politických výhod.

Nebol by to Trump, aby kauzu nevyburcoval na ešte vyššiu úroveň. Na Twitteri bez popisu uverejnil fotografiou, kde má pred sebou produkty Goya Foods a oboma rukami ukazuje palce nahor. Príspevok obdržal množstvo kritiky a tak nastal čas na ďalší provokačný krok. V ďalšom tweete venoval Goya Food pozitívne hodnotenie ich podnikania a jeden príspevok na Instagrame značke venovala aj Trumpova dcéra Ivanka.

Zdroj: Bloomberg

​Zahraničné médiá a marketingoví odborníci upozorňujú na možné porušenie etiky a korektnosť reklamnej propagácie produktu prezidentom a jeho rodinných príslušníkov. Kauza rozdelila spoločnosť na dva tábory. Jedna skupina Trumpa aj značku vo vyjadreniach podporuje a druhá promo kritizuje. Na marketingový trik upozorňujú aj ďalší kandidáti na amerického prezidenta, ktorí kauzu využívajú na poukázanie na absurdnosť Trumpových vyjadrení a jeho diskutabilných krokov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.