Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.07.2020, 13:27

Súboj čokolád: Ritter Sport vyhral nad Milkou

Problémom bol štvorcový tvar čokolády.

Súboj čokolád: Ritter Sport vyhral nad Milkou
Zdroj: Pixabay/Hans Braxmeier

Švajčiarsky výrobca čokolády Milka má problém. Prehral spor so spoločnosťou, ktorá vyrába čokoládu Ritter Sport. Dôvodom bol štvorcový tvar čokolády. Najvyšší súd v Nemecku rozhodol, že štvorcový tvar čokolády môže mať v Nemecku už iba Ritter Sport.

Spor spoločností trval desaťročia. Čokoláda Ritter Sport je známa svojim štvorcovým tvarom, ktorý jej dáva výnimočnosť, odlišnú od konkurencie. S nápadom vyrábať čokoládu v štvorcovom tvare prišla ešte v roku 1932 Clara Ritterová. Tá vytvorila čokoládu, ktorá sa "zmestí do každého vrecka saka bez toho, aby sa zlomila."

V roku 1993 si spoločnosť vyrábajúca Ritter Sport zaregistrovala tvar na nemeckom úrade pre patenty a ochranné známky. V roku 2010 sa ale Milka rozhodla vyrábať v Nemecku tvar rovnakých rozmerov, prípad sa preto dostal pred súd. V týchto dňoch najvyšší súd v Nemecku dal za pravdu spoločnosti vyrábajúcej Ritter Sport.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.