Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.07.2020, 14:42

McDonald's klesol za štvrťrok zisk o 68 percent

Zachránilo ho doručovanie jedla a výdaj cez okienko.

McDonald's  klesol za štvrťrok zisk o 68 percent
Zdroj: Reuters

Americkej spoločnosti McDonald's klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o 68 percent na 483,8 milióna dolárov. Najväčší svetový reťazec reštaurácií s rýchlym občerstvenia musel kvôli karanténnym opatreniam vyvolaným pandémiou zavrieť nemálo prevádzok, v apríli to bola napríklad celosvetovo štvrtina z nich. Zachoval sa ale predaj z okienok a doručovanie jedla.

Tržby v pobočkách otvorených aspoň 13 mesiacov sa spoločnosti McDonald's v období od apríla do júna znížili o 23,9 percenta. Dole ich ťahali najmä veľké medzinárodné trhy ako Británia, Francúzsko a Latinská Amerika. Analytici oslovení spoločnosťou Refinitiv čakali pokles o 23,24 percenta.

V Spojených štátoch, kde spoločnosť prevádzkuje viac ako tretinu svojich reštaurácií, klesli tržby v pobočkách otvorených aspoň 13 mesiacov o 8,7 percenta, vďaka obsluhe drive-in a doručovanie jedla. Očakával sa pritom prepad o 9,97 percenta.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.