Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.07.2020, 09:30

Prieskum: Bratislavčania najhoršie nesú obmedzenia podujatí a cestovania do zahraničia

Optimizmus sa začína prejavovať viac pozvoľna ako v susedných Čechách.

Prieskum: Bratislavčania najhoršie nesú obmedzenia podujatí a cestovania do zahraničia
Zdroj: Eventbrite

Výskumná a poradenská agentúra Datamar realizovala prieskum v správaní Bratislavčanov, a porovnala ich so spotrebiteľmi v Českej republike. Z prieskumu vyplýva, že bratislavský optimizmus sa začína prejavovať viac pozvoľna ako v susedných Čechách.

V júli očakávala štvrtina spotrebiteľov zníženie svojich výdavkov. Zníženie výdavkov v nákupoch za tovar dlhodobej spotreby, aj v reštauráciách je u Bratislavčanov výraznejší než v Moravsko-sliezskom kraji v Českej republike.

Zdroj: Datamar

​Podiel domácností, ktoré tento mesiac odkladajú výdavky za tovar dlhodobej spotreby sa oproti minulému mesiacu znížil najmä pri oblečení.

Zdroj: Datamar

​Ako minulý mesiac tak aj v júli, asi 60 percent domácností obmedzuje výdavky v nákupných centrách. Nárast predaja online sa znižuje po otvorení obchodov z májových 30 percent na 16 percent.

Zdroj: Datamar

​Optimizmus sa však zvyšuje, takmer dve tretiny spotrebiteľov v Bratislave teraz očakáva že ich ekonomická situácia nebude za šesť mesiacov horšia.

Zdroj: Datamar

​V porovnaní s dobou pred krízou, tri štvrtiny Bratislavčanov zmenilo spôsob cestovania do práce. Ľudia výrazne častejšie jazdia autom a pracujú z domu.

Zdroj: Datamar

​Bratislavčania najhoršie nesú obmedzenie hromadných akcií a cestovania do zahraničia.

Zdroj: Datamar

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.