Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
14.08.2020, 12:25

Burger King zverejnil zábery z nočnej prevádzky. V reklame sa objavili opití či nahí ľudia

Zákazníkov tak láka na objednávku jedla domov.

Burger King zverejnil zábery z nočnej prevádzky. V reklame sa objavili opití či nahí ľudia
Zdroj: Youtube

Burger King sa rozhodol verejne ukázať videá, ako to vyzerá v kamenných prevádzkach počas nočnej smeny. Zozbieral nahrávky, ktoré používatelia uverejňovali na internete a spolu s kamerovými záznamami ich použil v reklamnom spote, ktorý je reálnym príkladom toho, ako sa niektorí zákazníci podgurážení alkohol či pod vplyvom drog správajú.

Takémuto vyčíňaniu v podobe bitky s dopravnými kužeľmi, či obhadzovaniu s hranolkami a stretnutiu s nahými ľuďmi sa môžu spotrebitelia vyhnúť, keď si jedlo objednajú domov.

Odkazom na konci videa Burger King dodáva: „Neskoré nočné donášky. To najlepšie z Burger Kingu. Bez toho najhoršieho z Burger Kingu.“

Thais Souza Nicolau, riaditeľka pre komunikáciu a inovácie spoločnosti Burger King v Brazílii, uviedla„Vždy sme naladení na správanie našich zákazníkov, aby sme vytvárali ponuky a služby, ktoré zodpovedajú ich potrebám. V posledných mesiacoch sme na našich sociálnych sieťach videli opakujúce sa zmienky od zákazníkov, ktorým chýba navštevovanie Burger King prevádzok. Preto sme sa rozhodli v reklame hrať s našimi „ trápnymi situáciami “ a priniesť do komunikácia počas pandémie humor." 

Ak vám napadla otázka, či takouto reklamou sieť reštaurácií neodradí potenciálnych zákazníkov na návštevu prevádzky, Burger King počíta s tým, že kvôli pandémii je aj tak väčšina pobočiek v Brazílii zatvorená. 

Reklamu známej značky pripravila brazílska agentúra  David São Paulo.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.