Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.08.2020, 16:05

Amazon v Indii spustil internetovú lekáreň

Amazon Pharmacy je bývalý startup PillPack, ktorý Amazon kúpil a minulý rok premenoval.

Amazon v Indii spustil internetovú lekáreň
Zdroj: Reuters

Americký internetový predajca Amazon v Indii spustil internetovú lekáreň. Bude tak ťažiť z rastu záujmu o nákup liekov online, ktorý teraz podporuje aj pandémia spôsobená šírením covid-19. Spoločnosť Amazon Pharmacy začne podnikať v treťom najväčšom indickom meste Bangalúr a neskôr by aktivity mohla rozšíriť aj do ďalších stredísk, uviedol server BBC.

Amazon bude v Indii ponúkať lieky na predpis aj voľnopredajné, tradičné ajurvédske liečivá a základné zdravotnícke potreby.

"V dnešných časoch je to obzvlášť dôležité, pretože to zákazníkom umožní uspokojiť svoje základné potreby a zostať pritom v pohodlí domova," uviedol hovorca Amazonu.

Americké technologické firmy tento rok do indickej ekonomiky investovali miliardy dolárov. Šéf Amazonu Jeff Bezos počas svojej januárovej návštevy Indie oznámil, že jeho firma tam investuje miliardu dolárov, aby prilákala malé a stredné firmy, ktorým umožní ponúkať ich tovar cez Amazon.

Najväčší internetový predajca na svete sa pustil do maloobchodného predaja liekov v roku 2017. O rok neskôr kúpil americký startup pre rozvoz liekov do domu PillPack. Koncom minulého roka túto službu premenoval na Amazon Pharmacy.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.