Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.08.2020, 11:30

Z Facebooku odchádza marketingový šéf Antonio Lucio

Gigant opúšťa po dvoch rokoch.

Z Facebooku odchádza marketingový šéf Antonio Lucio
Zdroj: Bloomberg/ Getty Images

Vedúci marketingu vo Facebooku Antonio Lucio opúšťa gigant sociálnych médií s plánmi venovať sa rôznorodosti a začleneniu do marketingového a reklamného priemyslu, informoval portál Bloomberg News.  

Lucio nastúpil na pozíciu vo Facebooku v roku 2018. Skúsenosti si priniesol zo spoločností HP a Visa, kde rovnako ako v Zuckerbergovej firme zastával funkciu CMO.

Za krátke dva roky v spoločnosti sa Lucio zaslúžil o jednu z najvýznamnejších krokov v rebrandingu názvu Facebook a jeho pridanie k názvom známych dcérskych platforiem firmy - Instagramu a WhatsAppu.

​Teraz už bývalý CMO dohliadal tiež na prvú reklamu Facebooku na Super Bowl.

​Ako uvádza Marketing Dive, Lucio pozdvihol prácu výkonného tímu Facebooku a označil ich za „pozoruhodnú skupinu vedúcich predstaviteľov, ktorú vonkajší svet nepochopil, ale tvrdo sa starajú a sú odhodlaní zabezpečiť, aby tieto platformy mali pozitívny vplyv na svet“.

Marketing Dive zdôrazňuje, že Facebook prišiel o osobnosť, ktorú Forbes v roku 2019 označil za jednu z najvplyvnejších CMO na svete.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.