Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
17.09.2020, 16:30

Zlatý klinec 2020: Agentúru večera aj najkreatívnejšie práce roka spoznáme už dnes

Sledujte live prenos o 17.00 hod.

Zlatý klinec 2020: Agentúru večera aj najkreatívnejšie práce roka spoznáme už dnes
Zdroj: Zlatý Klinec

Najprestížnejšia národná súťaž kreativity Zlatý klinec 2020 onedlho spozná víťazov. Single channel juryMulti channel jury rozhodujú o osude prác, ktoré sa agentúry do tohtoročnej súťaže rozhodli prihlásiť.

​Novinkou je kategória s názvom Kreativita v čase korony. „Dúfam, že ide o výnimočnú kategóriu iba pre tento rok, pretože chceme oceniť práce agentúr, ktoré priniesli počas kovidového obdobia zaujímavú kreatívnu stratégiu a zároveň uchopili tému v prospech značiek. Nemyslíme si, že by to mala byť najsilnejšia kategória, ale prišlo nám zaujímavé ohodnotiť aj práce, ktoré vznikli počas tohto zvláštneho obdobia,“ uviedol Alexander Smik z agentúry Apple Pie a zároveň zástupca Klubu reklamných agentúr Slovenska (KRAS), ktorý je jedným z organizátorov súťaže. 

Čiastočne prešla zmenou aj porota. Po niekoľkých rokoch nebude mať predsedu z Českej republiky. Ako v rozhovore uvádza Alexander Smik, rozhodnutie vzniklo kvôli aktuálnej situácii. A v ďalších rokoch sa o českom predsedovi poroty ešte rozhodne. 

Pamätáte si Zlatý klinec 2019?

Agentúrou večera sa stala agentúra TRIAD, ktorá získala dva zlaté, sedem strieborných a päť bronzových Klincov.

Po štyroch rokoch bolo udelené najvyššie ocenenie Grand Prix. Získala ho kampaň Slovensko žije všetkými farbami, ktorú pre značku Absolut pripravila agentúra TRIAD.

​Druhou najoceňovanejšou agentúrou Zlatého klinca 2019 bol Wiktor Leo Burnett, ktorý získal šesť strieborných a štyri bronzové Klince. Tretiu priečku obsadila Istropolitana Ogilvy, ktorá získala päť strieborných a šesť bronzových Klincov.

​Cenu za výnimočný prínos pre slovenskú reklamu- Filipa získal Peter Rajčák z Effectivity POWERED BY PUBLICIS.

Art Prix za výrazný umelecký vklad do reklamného diela si zo Zlatého klinca 2019 odniesol režisér Peter Ehrenberger.

​​​V rámci Zlatého klinca 2019 bola už po druhýkrát ocenená Best Non-Profit práca. Cenu, ktorej sponzorom je Slovenská sporiteľňa, získala agentúra Respect APP a združenie Divé maky za kampaň Prijateľní.sk.

Zlatý klinec 2020 v tomto roku podporili:
  • Generálny partner: Slovenská sporiteľňa
  • Partneri: Bittner, Eallin Nomad, Heineken Slovensko - Zlatý bažant, Zoznam.sk

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.