Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.09.2020, 14:48

Prieskum: 5G je pre používateľov internetu známy pojem

Len pätina sa jeho príchodu na Slovensko obáva.

Prieskum: 5G je pre používateľov internetu známy pojem
Zdroj: Forbes.com

V oblasti telekomunikácií je pojem 5G dlhodobo diskutovanou témou, pretože predstavuje novú mobilnú dátovú sieť, ktorá má nahradiť súčasné riešenie 4G. Agentúra prostredníctvom výskumu zisťovala, do akej miery je pojem 5G známy slovenským internetovým používateľom. Výsledky mimo iného ukázali, že znalosť tohto termínu je vyššia u mužov než u žien. Výskumné šetrenie realizovala spoločnosť Nielsen Admosphere Slovakia na vzorke päťsto respondentov z aktívnej internetovej populácie staršej ako 15 rokov.

Tri štvrtiny opýtaných deklarovalo, že v poslednej dobe zaznamenali pojem 5G a 59 percent zároveň vedelo už pred výskumom, čo 5G znamená. Väčšie povedomie o tomto termíne aj o jeho význame majú muži než ženy. Tých, ktorí pojem zatiaľ nezaznamenali, je v slovenskej internetovej populácií 12 percent a ďalších 12 percent si nie je istých.

Rôzne média aktuálne prichádzajú s rôznymi názormi na tému 5G – diskutovaná je ich bezpečnosť, vplyv na zdravie a tak ďalej. Na otázku, či sa respondenti obávajú príchodu 5G na Slovensko, ale viac než polovica odpovedala, že nie (29 percent skôr nie a 27 percent určite nie).

Zďaleka najmenej sa sieti novej generácie bojí najmladšia veková skupina 15–24 ročných. Obavy potom vyjadrila len o niečo viac než pätina opýtaných, pričom konkrétne táto skupina spomínala predovšetkým obavy v súvislosti so zdravím. 22 percent respondentov zatiaľ nevie, či sú obavy z príchodu 5G na mieste alebo nie.

Zdroj: Nielsen Admosphere Slovakia

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.