Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.09.2020, 12:35

Google spúšťa v mapách nástroj, ktorý ukáže rozšírenie koronavírusu

Koronavírusová mapa ukazuje priemerný počet nových prípadov na 100 000 obyvateľov určitej oblasti v sedemdňovom priemere.

Google spúšťa v mapách nástroj, ktorý ukáže rozšírenie koronavírusu
Zdroj: Google

Spoločnosť Google vo svojej mapovej aplikácii Google Maps spúšťa nástroj, vďaka ktorému sa používatelia budú môcť pozrieť, ako je v ich oblasti rozšírený koronavírus. Počas tohto týždňa bude k dispozícii na iPhonoch a telefónoch s operačným systémom Android.

Zdroj: Google

Nástroj využíva informácie ohľadom rozšírenie koronavírusu od Univerzity Johnsa Hopkinsa, denníka New York Times a Wikipédie. Spoločnosť Google k tomu uviedla, že tieto zdroje získavajú dáta od Svetovej zdravotníckej organizácie, ministerstiev zdravotníctva jednotlivých krajín, miestnych zdravotníckych agentúr a nemocníc.

Koronavírusová mapa ukazuje priemerný počet nových prípadov na 100 000 obyvateľov určitej oblasti v sedemdňovom priemere. Zobrazí sa tiež, aký je trend: či je počet infikovaných na vzostupe alebo sa znižuje.

Zdroj: Google

Podľa televízie CNBC sa táto novinka môže používateľom hodiť v nasledujúcich mesiacoch, kedy sa očakáva rýchlejší nárast prípadov nákazy. Využiť ju možno tiež vtedy, kedy sa ľudia chystajú dovolenku a chcú si zistiť, či vo vybranej destinácii nie je práve ohnisko koronavírusu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.