Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.11.2020, 07:40

Burger King zmenil rétoriku. Namiesto provokovania vyzýva k podpore konkurenčných reštaurácií

"Dať si Whopper je vždy najlepšie, ale objednať si tiež Big Mac, nie je až tak zlé," vyjadrila sa značka.

Burger King zmenil rétoriku. Namiesto provokovania vyzýva k podpore konkurenčných reštaurácií
Zdroj: Twitter Burger King

Karanténne opatrenia, ktoré v Británii v snahe spomaliť šírenie koronavírusu zaviedla vláda, majú na sektor služieb tak zásadné dopady, že reťazec rýchleho občerstvenia Burger King vyzval k podpore všetkých reštauračných zariadení, vrátane tých konkurenčných. 

Zákazníci tak netradične na twitterovom účte britského Burger King môžu vidieť odkaz, ktorý by tam nikdy predtým nečakali - Burger King nabáda k návšteve reštaurácií svojho úhlavného rivala McDonald´s.

"Nikdy sme si nemysleli, že vás budeme žiadať o toto. Tak ako sme si nikdy nemysleli, že vás budeme vyzývať, aby ste si objednali v KFC, Subway, Domino 's Pizza, Pizza Hut, Five Guys, Greggs, Taco Bell, Papa John’s, Leon ... alebo v ktorejkoľvek inej nezávislej prevádzke, ktorá predáva jedlo. Je ich toľko, že sa sem všetky nezmestia," napísal britský Burger King na Twitteri. 

Burger King si za tieto kroky vyslúžil aj obdiv konkurenčných zákazníkov. Na Twitteri používatelia uverejňovali pochvalné komentáre.

Zdroj: Twitter

​Našli sa však aj kritici, ktorí napádali reštauráciu s tým, že namiesto veľkých značiek, mala podporiť malé miestne podniky, ktoré po pandémii už nemusia otvoriť.  "Ide o korporácie v hodnote niekoľkých miliárd dolárov. Objednávajte od miestneho chlapa na ulici, nie od týchto klaunov," znel jeden z komentárov. 

Fernando Machado, globálny manažér pre materskú spoločnosť Restaurant Brands International uviedol: „Sme v tom všetci spolu a musíme podporovať množstvo reštaurácií, ktoré hostia poznajú a milujú, a tisíce pracovných miest, ktoré reštaurácie poskytujú. Preto tím v spoločnosti BK France vytvoril kampaň na podporu reštauračného priemyslu a vyzval hostí, aby si aj naďalej pochutnávali na svojich obľúbených jedlách prostredníctvom rozvozu, vyzdvihnutia alebo doručenia.“

Britská vláda cez víkend rozhodla, že v Anglicku sa na mesiac zatvoria reštaurácie, bary a tiež obchody, ktoré predávajú tovar, bez ktorého je možné sa zaobísť. Opatrenie sa vzťahuje iba na Anglicko - Škótsko, Wales a Severné Írsko rozhodujú o proti epidemických krokoch samostatne. Vláda čelí za tvrdé opatrenia kritike, predovšetkým tie menšie podniky sa sťažujú, že ďalší lockdown už nevydržia.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.