Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
01.12.2020, 10:05

Facebook kúpi startup Kustomer za jednu miliardu dolárov

Jeho služby už využívajú dcérske platformy Facebooku.

Facebook kúpi startup Kustomer za jednu miliardu dolárov
Zdroj: Reuters

Spoločnosť Facebook potvrdila, že kúpi startup Kustomer, ktorý sa zaoberá službami zákazníkom. O akvizícii ako prvý informoval denník The Wall Street Journal, podľa ktorého sa hodnota transakcie pohybuje okolo jednej miliardy dolárov. Spoločnosť Facebook tento údaj nepotvrdila. 

Kustomer umožňuje konverzácie zákazníka v rôznych kanáloch zlúčiť na jednu obrazovku a zautomatizovať niektoré odpovede klientom. Služby startupu už využívajú modrá sociálna sieť a dve aplikácie spoločnosti Faceboo, Instagram a Messenger.

Akvizícia Facebooku umožní rozšíriť služby jeho platformy WhatsApp, ktorej pomocou začalo počas pandémie covidu-19 viac firiem odpovedať na otázky zákazníkov.

Vzhľadom k tomu, že príval používateľov na platformy Facebooku oslabuje, spoločnosť sa sústredí na obchodovanie na internete, od ktorého si sľubuje nové tržby z reklamy, napísala agentúra Reuters. V máji spoločnosť spustila na svojich platformách službu Shops, prostredníctvom ktorej môžu firmy ponúkať a predávať svoje produkty.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.