Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.12.2020, 14:00

Veľká udalosť pre slovenskú reklamu. Najefektívnejšie kampane spoznáme už dnes

Stratégie prezradia, ktoré tri agentúry sú podľa výsledkov najbližšie k víťazstvu Agentúry roka. 

Už dnes spoznáme víťazov ocenení za najefektívnejšiu reklamu uplynulej sezóny - Effie Awards Slovakia 2020 a dozvieme sa, koho občianske združenie Ľudia z marketingu označí za Marketéra roka 2020. Na evente, ktorý si v tomto roku môžete pozrieť online, Stratégie prezradia, ktoré tri agentúry ašpirujú na získanie najprestížnejšieho ocenenia Agentúra roka.

V súťaži efektivity bojuje o kovy 16 prác, ktorým porota prvého kola udelila shortlist spomedzi 26 prihlásených projektov. V 22. ročníku súťaže získala najviac shortlistov, tri, agentúra Wiktor Leo BurnettZaraguza zabojuje s dvomi prácami. 

Z pohľadu kategórií, najviac shortlistov (po tri) bolo udelených v kategóriách Dobročinný marketing a Ostatné. Najmenej, po jednom nominantovi na získanie kovu, je v kategóriách Small Budget a David a Goliáš

Ešte predtým, ako sa dozvieme, kto si tento rok odnesie bronzovú, striebornú alebo zlatú trofej Effie, dostanú prihlasovatelia možnosť odprezentovať svoje shortlistované kampane. Verejná prezentácia bude zajtra o 9:00 hod. online cez Facebook Live

Dnes večer spoznáme aj víťaza štvrtého ročníka súťaže Marketér roka. V tomto roku kvôli úprave pravidiel nie sú známe nominácie. Organizátor súťaže, ktorým je združenie Ľudia z marketingu, sa rozhodol upraviť pravidlá. 

Vyvrcholením oceňovania býva tradične udelenie ceny pre najlepšiu slovenskú reklamnú agentúru, ktoré Stratégie udeľuje od roku 1999. Titul Agentúra roka a ocenenie „Áčko“ si každý rok prevezme najlepšia agentúra. V tomto roku to nebude inak, ale meno agentúry, sa dozvieme o niečo neskôr. Kvôli pandémii covid-19 bolo totiž viacero súťaží zrušených, alebo sa termíny vyhlásenia výsledkov presunuli na neskôr. 

Tohtoročný držiteľ prestížneho "Áčka" bude vyhlásený 15. decembra, po vyhlásení výsledkov medzinárodnej súťaže EuroEffie, v ktorej získali shortlist dve agentúry TRIAD a Wiktor Leo Burnett. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.