Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.12.2020, 08:40

Microsoft v ČR a SR má novú riaditeľku

Violeta Lucaová bude od januára novou šéfkou českej a slovenskej pobočky Microsoftu.

Microsoft v ČR a SR má novú riaditeľku
Zdroj: Microsoft

Novou riaditeľkou českej a slovenskej pobočky Microsoftu bude od januára Violeta Lucaová. V predchádzajúcich dvoch rokoch viedla Microsoft v Rumunsku. Vo funkcii nahradí Rudolfa Urbánka, ktorý stál na čele Microsoftu v ČR a SR takmer tri roky. Informovala o tom hovorkyňa firmy Miroslava Aleksieva.

"Česká republika a Slovensko sa radia medzi najsilnejšie krajiny v Európe, pokiaľ ide o technologické talenty a ich snahu realizovať potenciál digitalizácie," uviedla nová riaditeľka. V minulosti pôsobila v medzinárodných spoločnostiach Metro C & C, Dante international, Flanco Retail, Whirpool Romania alebo AIG. Vyštudovala Akadémiu ekonomických štúdií.

Časopis Forbes zaradil Lucaovú medzi TOP 100 generálnych riaditeľov a 50 najvýznamnejších žien v rumunskom biznise. Získala ocenenie za rozvoj podnikania, inovatívny obchodný model, projekt najlepšej digitálnej transformácie a najlepšiu kampaň zodpovedného podnikania. Za jej vedenia sa Microsoft v Rumunsku stal zamestnávateľom číslo jedna.

Urbánek sa stal riaditeľom v marci 2018, prispel k výraznému zrýchleniu rastu Microsoft Cloudu v Českej republike a na Slovensku. „Keď sa pozriem na svoje pôsobenie v spoločnosti Microsoft, som neuveriteľne vďačný za to, že som mal možnosť byť súčasťou najlepšej technologickej spoločnosti na svete, a tiež som veľmi hrdý na to, že som mohol stáť po boku veľmi profesionálnych a zanietených kolegov so správnym prístupom, ktorí dokázali za posledné tri roky významne zvýšiť relevantnosť spoločnosti Microsoft na českom a slovenskom trhu,“ uviedol Urbánek.

Česká pobočka Microsoftu začala činnosť v roku 1992. V júli 2016 sa spojila so slovenskou a vznikol Microsoft Česká republika a Slovensko. 

Microsoft je najväčším výrobcom počítačového softvéru na svete. Okrem iného je tvorcom operačného systému Windows alebo kancelárskeho balíka Office.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.