Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
10.01.2021, 19:40

Kaufland reaguje na očkovanie Dominiky Cibulkovej

Obchodný reťazec promptne zareagoval postom na svojom facebooku.

Kaufland reaguje na očkovanie Dominiky Cibulkovej
Zdroj: Instagram

V nemocnici na bratislavských Kramároch zaočkovali tento týždeň aj známu bývalú tenistku Dominiku Cibulkovú a jej manžela Michala Navaru. 

Slovensko pritom prijalo 11. decembra stratégiu postupného očkovania proti ochoreniu Covid-19. Vakcinácia sa bude realizovať v štyroch vlnách a v prvej sa  zaočkujú zdravotníci, či pracovníci v domovoch sociálnych služieb, ale napríklad aj policajti, vojaci a pracovníci kritickej infraštruktúry. 

V druhej vlne prídu na rad ľudia nad 65 rokov a chronicky choré osoby, v tretej vlne budú očkované osoby z marginalizovaných rómskych komunít, bezdomovci, azylanti, ale napríklad aj učitelia.

​​Ani do jednej z týchto skupín bývalá športovkyňa a jej manžel nespadajú. Osoby nad nad 18 rokov, ktoré o vakcináciu budú mať záujem, budú zaočkované v štvrtej vlne.

Prednostné zaočkovanie Cibulkovej a jej manžela vzbudilo veľkú medializáciu. Cibulková v reakcii na sociálnej sieti uviedla, že jej je veľmi ľúto, že sa nechala uviesť do omylu, keď sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by mohli prísť na rad pri očkovaní.

Vedenie nemocnice zareagovalo, že akékoľvek uprednostňovanie považuje za neprípustné. ​"Považujeme to za absolútnu neúctu voči všetkým zdravotníkom, ktorí už mesiace bojujú v prvej línii," uviedol rezort ministra Krajčího a premiér Matovič sa vyjadril, že bude vyžadovať okamžité sprísnenia opatrení, ktoré takýmto zlyhaniam v budúcnosti zabránia.

Promtne zareagoval aj reťazec Kaufland, ktorý na svojom facebooku uverejnil post: "Na očkovanie si väčšina z nás musí ešte počkať, no posilňovať svoju imunitu môžete aj teraz. Napríklad zeleninou z našej akciovej ponuky." Post sa stal okamžite virálnym.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.