Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.01.2021, 13:07

Šéf Starmedie: Z čisto komunikačného biznisu sa chceme dostať do marketingu

Braňo Polák a Andrea Petriščáková hovoria o tom, ako sa dnes mení mediálna agentúra: debata sa už nemusí točiť iba okolo mediamixu.

Šéf Starmedie: Z čisto komunikačného biznisu sa chceme dostať do marketingu
Zdroj: archív

„V minulosti bol naším základným cieľom mediálny objem. Dnes v zásade nepotrebujeme nevyhnutne, aby sa debata točila iba okolo mediamixu,“ hovorí Braňo Polák, CEO agentúry Starmedia CO, ktorá koncom minulého roka prešla zmenami. a práve o týchto novinkách sme sa rozprávali nielen s Braňom Polákom, ale aj s Andreou Petriščákovou, Chief of Strategy & Product agentúry.

Máte za sebou zmenu loga, s ktorou ste avizovali aj zmenu v agentúre. Ako sa vaša agentúra mení?
B. P.: O modernizácii nášho Corporate Identity uvažujeme už aspoň dva roky.  Nechceli sme však, aby to bolo iba o logu. Nová Corporate Identity je len dovŕšením produktových zmien a napredovania Starmedie. Chceli sme, aby bola bodkou za zásadným posunom nášho produktu.

A. P.: Starmedia od svojho vzniku mala silný analytický základ. V princípe tejto zmene začal priať aj vývoj, mám na mysli širší kontext prác pre klienta. Z čisto komunikačného biznisu by sme sa chceli dostať do marketingu a takto pomáhať klientovi s marketingom v širšom kontexte. My už niekoľko rokov pracujeme na vývoji vlastných analytických nástrojov, v spojení s dátami klientov, ktoré sú ochotní s nami zdieľať. Vieme poskytnúť marketingové riešenia, ktoré majú priamy vplyv na ciele klienta. Poznáme informácie, ktoré určite existovali aj v minulosti, no dnes ich vieme zmysluplne spájať tak, aby napokon bol naplnený cieľ klienta. Či ide o nejaký predaj alebo o lovebrand.

V súčasnosti však veľa mediálnych agentúr hovorí o práci s dátami. Ale práve tieto agentúry boli aj v minulosti špecifické tým, že pracovali s dátami. V čom je to odlišné?
B.
P.: V zásade všetky mediálky robili historicky s rovnakými dátami. S hlavným zameraním na media planning – buying a podpornú analytiku cieľových skupín. V princípe išlo prioritne o pasívnu prácu s dátami – mali sme kúpené dátové zdroje, tie sme analyzovali a na ich základe sme primárne nakupovali napríklad ratingy do televízie. Dnes to funguje úplne inak.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.