Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
19.02.2021, 10:25

Najpopulárnejším seriálom súčasnosti je WandaVision od Disney+

Lokalizovaná verzia streamingovej služby by mala byť spustená na Slovensku tento rok.

Najpopulárnejším seriálom súčasnosti je WandaVision od Disney+
Zdroj: Disney+

Miniséria WandaVision, založená na postavách z Marvel komiksov, zaznamenala obrovský nárast sledovanosti a dokonca sa vyšplhala na prvú priečku top seriálov.

Vyplýva to z Parrot Analytics, systému na meranie pozornosti publika. Meranie zohľadňuje aj správanie divákov, ich aktivitu spojenú so seriálom na sociálnych sieťach, údaje o pirátstve či hodnotenia fanúšikov. Z dát vyplýva, že WandaVision sa stala po menej ako štyroch týždňoch najpopulárnejšou televíznou šou na všetkých platformách na svete.

Spoločnosť Parrot Analytics uviedla, že hoci mala miniséria pôvodne trochu nevýrazné metriky sledovania a pohybovala sa medzi 7 a 35 miestami na celom svete, nakoniec zakotvila ako druhý alebo tretí najžiadanejší seriál od svojej tretej epizódy, ktorá vyšla 22. januára. Na začiatku februára, keď vyšla piata epizóda so šokujúcim koncom, sa séria vytvorená Jacom Schaefferom dostala na prvé miesto najsledovanejších seriálov.

Do konca minisérie ostávajú tri epizódy, ktoré by mali byť podstatne dlhšie ako tie predošlé. Popularite seriálu podľa zahraničných portálov pomáha aj to, že jednotlivé časti vychádzajú s týždennou pauzou. Tento model sa zdá sa platforme Disney+ oplatil. Netflix sa aj napriek pár pokusom o klasický, týždenný formát, drží bingového modelu, čo znamená, že všetky epizódy série uverejní naraz.

Walt Disney oficiálne oznámil, že sa tento rok chystá rozšíriť platformu Disney+ do krajín východnej Európy, Južnej Kórei, HongKongu a Japonska. Aktuálne má streamingová služba viac ako 100 miliónov používateľov a ďalší aj vďaka pandémii rýchlo pribúdajú.

Spoločnosť oznámila, že na konci finančného roka 2024 chce mať 230 až 260 miliónov predplatiteľov.

Slovensko sa spolu s Českou republikou dočká lokalizovanej verzie Disney+ zrejme v druhom polroku 2021. Podľa serveru Živé.sk by mali na konci marca vypršať distribučné práva na tituly z portfólia Disney pre službu HBO GO.

Disney+ v priebehu najbližších rokov sľubuje divákom 10 seriálov zo sveta Star Wars, 10 seriálov so superhrdinami z komiksovej rodiny Marvel a 15 ďalších seriálov pod značkou Disney alebo Pixar. A mnohé ďalšie seriály a celovečerné filmy. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.