Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.02.2021, 10:15

Do výzvy prezidentky sa zapojilo aj METRO. Navyšuje pomoc ľuďom v núdzi o 20 ton

Prezidentka vyzýva subjekty prispievajúce do Potravinovej banky Slovenska, aby znásobili svoju pomoc.

Do výzvy prezidentky sa zapojilo aj METRO. Navyšuje pomoc ľuďom v núdzi o 20 ton
Zdroj: METRO Cash & Carry

Pod vplyvom pandémie sa mnoho ľudí prepadáva do chudoby a majú problém so zabezpečením základných ľudských potrieb. Preto sa spoločnosť METRO Cash & Carry rozhodla reagovať na výzvu prezidentky Zuzany Čaputovej, aby subjekty prispievajúce do Potravinovej banky Slovenska znásobili svoju pomoc. METRO ju v tejto kritickej situácii navýši v objeme 20 ton.

Spoločnosť METRO Cash & Carry dlhodobo spolupracuje s Potravinovou bankou Slovenska. Po výzve Prezidentky Zuzany Čaputovej o mimoriadnu pomoc sa k nej bez váhania pripojilo. „Treba konať veľmi rýchlo, ľudia v hmotnej núdzi pod vplyvom pandémie to potrebujú,“ hovorí Karoly Szalai, generálny riaditeľ METRO Cash & Carry a pokračuje: „Dopady sú obrovské a dotýkajú sa priamo či nepriamo každej skupiny obyvateľstva. Veľmi citlivo vnímame situáciu, v akej sa ocitli nielen naši zákazníci prevažne z HoReCa segmentu. Za posledné 3 roky sme Potravinovej banke Slovenska poskytli pomoc v objeme 365 tisíc eur. Dnes s plnou vážnosťou reagujeme na výzvu Prezidentky Zuzany Čaputovej a navyšujeme balík pomoci pre tento rok o ďalších 20 ton potravín.“

"Som vďačná za pozitívnu a rýchlu reakciu zúčastnených subjektov, doslova v priebehu niekoľkých hodín, kedy nad rámec svojej predchádzajúcej pomoci ponúkli vklad v objeme 170 ton základných trvanlivých potravín a drogérie, po ktorých je najvyšší dopyt," vyjadrila sa hlava štátu. Ako ďalej uviedla kancelária prezidentky, z potravín, ktoré sú k dispozícii vďaka obchodným reťazcom, bude možné pripraviť takmer 425 000 jedál.

Zdroj: Prezidentka Zuzana Čaputová so zástupcami obchodných reťazcov

​Čo je Potravinová banka Slovenska

Potravinová banka Slovenska je občianske združenie s humanitárnym zameraním. Zhromažďuje zadarmo potraviny, skladuje a prideľuje ich humanitárnym alebo charitatívnym organizáciám, ktoré poskytujú potravinovú pomoc ľuďom v núdzi. Má sídlo v Košiciach a buduje tri distribučné sklady na území Slovenska a v blízkej budúcnosti chce vybudovať sklady vo všetkých kritických regiónoch.

METRO je medzinárodná veľkoobchodná spoločnosť s potravinovým a nepotravinovým sortimentom, ktorá sa špecializuje na uspokojovanie potrieb hotelov, reštaurácií a stravovacích zariadení (HoReCa), ako aj nezávislých obchodníkov. Spoločnosť pôsobí v 34 krajinách a zamestnáva viac ako 100 000 ľudí na celom svete. Na slovenskom trhu pôsobí 20 rokov a prevádzkuje šesť veľkoobchodných centier pre podnikateľov. Aktívne podporuje alianciu maloobchodných predajní Môj obchod, ktorá v súčasnosti spája 500 lokálnych predajcov po celom Slovensku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.