Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
26.02.2021, 14:25

Ministerstvo kultúry spustilo nový web PomahameKulture.sk

Nový web má pomôcť zorientovať sa v pomoci pre kultúrno-kreatívny priemysel.

Ministerstvo kultúry spustilo nový web PomahameKulture.sk
Zdroj: Ministerstvo kultúry

Ministerstvo kultúry SR spustilo web PomahameKulture.sk. Aktérom v kultúrnom a kreatívnom priemysle má pomôcť zorientovať sa v pomoci, o ktorú si počas pandémie môžu požiadať.

Nový web zhromažďuje informácie o pomoci pre kultúrny a kreatívny priemysel. Stránka obsahuje správy o aktuálnych výzvach, dotáciách, štipendiách či rôznych projektoch ministerstiev, verejnoprávnych umeleckých fondov, ale i samospráv. Obsahuje tiež sumárne informácie o doterajších podporných výzvach pre oblasť kultúrno-kreatívneho priemyslu.

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) avizuje, že rezort pracuje na ďalších možnostiach podpory pre jednotlivé segmenty. "V úzkej spolupráci s predstaviteľmi kultúry a kultúrno-kreatívneho priemyslu tvoríme ďalšie formy pomoci, aby boli čo najprístupnejšie a najefektívnejšie pre čo najväčší okruh pracujúcich v tomto sektore," uviedla. Informácie na stránke bude rezort pravidelne aktualizovať.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.