Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.03.2021, 12:30

Slováci sa zásobujú respirátormi

Medzi najobľúbenejšími výrobkami na slovenskom internete sú aktuálne opäť produkty súvisiace s pandémiou.

Slováci sa zásobujú respirátormi
Zdroj: TASR/AP

Po avizovaní nových opatrení sa Slováci nahrnuli do e-shopov a vo veľkom nakupujú respirátory. Dokazujú to dáta nákupného radcu Heureka, podľa ktorého je respirátor aktuálne najvyhľadávanejším výrazom v slovenských internetových obchodoch. „Nárast záujmu o respirátory vidíme od začiatku roka, no v posledných dňoch dopyt výrazne vzrástol, ide až o stovky percent,“ vysvetľuje Michal Buzek, šéf analytikov Heureka.sk. Rovnako výrazne vzrástlo aj vyhľadávanie oxymetrov, ktoré slúžia na meranie saturácie kyslíka v krvi.

Pandémia za posledný rok výrazne poznamenala nákupné správanie Slovákov. Na internete sa naučili nakupovať aj tí, ktorí to dovtedy ani nevyskúšali. Celkovo sa minulo v internetových obchodoch v roku 2020 až 1,75 miliardy eur, čo predstavuje oproti roku 2019 nárast až o 29 percent.

Rast záujmu o nákupy online kopíroval obdobia najväčších bezpečnostných obmedzení a inak tomu nie je ani teraz. Pri zatvorených obchodoch evidujú e-shopy výrazný záujem.

Stále však platí, že si pri nákupoch treba dať pozor na pár základných vecí. „Treba si vyberať dôveryhodné e-shopy, najmä v prípade, že na internete nenakupujete bežne. Mnoho vám napovedia recenzie od zákazníkov pred vami, certifikát Overené zákazníkmi či fakt, že je e-shop zaradený v Heureka Košíku,“ radí Tomáš Braverman, riaditeľ nákupného radcu Heureka. „Pri nakupovaní online nezabúdajte na obozretnosť. Platba na dobierku, ktorá bola dočasne zrušená, bola reaktivovaná, ale stále radšej využite platbu cez internet. Pri preberaní zásielok odporúčame nosiť rúško,“ uzatvára Braverman.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.