Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
23.03.2021, 15:15

Známy youtuber a Sloboda zvierat vytvorili prvého psieho chatbota

Za spracovaním stoja agentúry Wiktor Leo Burnett, Leopard Production a spoločnosť Predu.

Známy youtuber a Sloboda zvierat vytvorili prvého psieho chatbota
Zdroj: Wiktor Leo Burnett

Už je to rok, čo sa vinou pandémie preniesli naše životy do online sveta. Dospelí v ňom pracujú, deti sa v ňom učia a prostredníctvom rôznych aplikácií sa v ňom stretávame aj so svojimi blízkymi a príbuznými. 

My ľudia si to ako-tak dokážeme vysvetliť a porozumieť tomu, zvieratá sú však na tom často oveľa horšie. Najmä tým, ktoré sa ocitnú v útulkoch, mimoriadne chýba ľudský dotyk, ľudská láska a starostlivosť. Mnohým deťom, ale aj nám dospelým, zasa chýbajú prechádzky s nimi, hladkanie či len také obyčajné šantenie.

„Cieľom tohto unikátneho projektu je to, aby si všetci, ktorí chcú domáce zvieratko, mohli vopred vyskúšať, čo to asi obnáša. Zároveň chceme aj v súčasnej lockdownovej dobe umožniť starať sa, aspoň takto virtuálne, o psíka aj tým, ktorých životy sa preniesli do online sveta na počítače, tablety a mobily. Prvý psí chatbot nám dáva možnosť veľmi interaktívne sa starať o zvieratko, aj keď máme veľmi obmedzené možnosti chodiť von či do prírody,“ zhodujú sa tvorcovia projektu.

Vychádzajúc z tejto skúsenosti spojila Sloboda zvierat svoje sily s influencerom Matúšom (@ToJeTenNášMatúš), agentúrou Wiktor Leo Burnett a Leopard Production, aby vytvorili unikátnu vec – prvého psieho chatbota na Slovensku.

Jeho tvárou sa stal Matúšov miláčik a jeden z najznámejších psov slovenského Instagramu, Ciri. Vďaka chatbotovi si tak bude môcť každý skúsiť, aké je starať sa o tohto hviezdneho psíka a nažívať s ním. 

Virtuálna Ciri podá labku, prinesie hračku, bude sa maznať a počúvať na slovo – ale iba ak bude mať pravidelnú starostlivosť. Ako švajčiarsky ovčiak má totiž extrémne veľa energie a vyžaduje si od majiteľa mimoriadnu pozornosť. Okrem toho je potrebné každý deň ju poriadne nakŕmiť a doplniť jej tekutiny. 

Aby všetko fungovalo tip-top, tvorcovia sa pri vývoji spojili s profesionálmi zo softvérovej technologickej spoločnosti Predu, ktorí sa špecializujú práve na vytváranie chatbotov.  

Starostlivosť o skutočné zviera je náročná, preto na ulici každoročne končia tisíce domácich zvierat. Sú to zatúlané psíky a mačičky, ktoré sa svojim majiteľom jednoducho stratili, ale aj zvieratká, ktoré vyhodili na ulicu nezodpovední ľudia. Prevažne takí, ktorí chceli novou „hračkou“ potešiť seba alebo svoje deti a po čase zistili, že to jednoducho nezvládajú.  

„Za rok 2020 sme len v bratislavskom útulku poskytli pomoc 2 148 zvieratám v núdzi, 800 sme vrátili pôvodným majiteľom a viac ako tisícke našli nový domov. Pomoc dostalo aj 650 ferálnych mačiek žijúcich dlhodobo v uliciach miest. Väčšinu svojich aktivít financujeme z darov verejnosti, preto je jej spoluúčasť na záchrane zvierat nevyhnutnosťou. Navyše, do konca marca je možné pomôcť Slobode zvierat darovaním dvoch percent z daní, na ktoré zostáva už len niekoľko dní,“ hovorí Kristína Devínska zo Slobody zvierat.

Sloboda zvierat preto nabáda ľudí, aby predtým, ako si zaobstarajú vlastné zviera, vyskúšali najprv Ciri. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.