Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
25.03.2021, 19:15

Prokop 2020: Najúspešnejšou agentúrou je Seesame a klientom Slovenská sporiteľňa

Pozrite si víťazné práce súťaže najlepších PR projektov na Slovensku.

Prokop 2020: Najúspešnejšou agentúrou je Seesame a klientom Slovenská sporiteľňa
Zdroj: Prokop

Asociácia Public Relations Slovenskej republiky (APRSR), organizátor národnej súťaže PR projektov vyhlásila výsledky 11. ročníka súťaže PROKOP.

Cieľom súťaže je predstaviť PR projekty odbornej a laickej verejnosti a oceniť subjekty, ktoré ich realizovali. Kritériami súťaže sú inovatívnosť, kreativita a exekúcia PR projektu s ohľadom na preukázané výsledky.

Tento rok prihlasovatelia do súťaže zaregistrovali rekordných 143 projektov. Na shortlist z celkového počtu postúpilo 67 projektov, z ktorých 44 dostalo ocenenie.

Najvyššie ocenenie Grand Prix získala kampaň #SPOLUMAMENATO Bankári v prvej línii Slovenskej sporiteľne. Na projekte banka spolupracovala s agentúrami Zaraguza, Wavemaker a Crossline. 

​Mimoriadne ocenenie Počin roka 2020 získal projekt „Ako sa máte, Slovensko?" od agentúry Seesame pre klientov Ústav výskumu sociálnej komunikácie SAV, Sociologický ústav SAV a MNFORCE.

Agentúra Seesame sa stala najúspešnejšou agentúrou súťaže Prokop, rovnako ako v minulom roku. 

PR osobnosťou roka je Štefan Frimmer, šéf korporátnej komunikácie Slovenskej sporiteľne. Minulý rok si ocenenie odniesla Tereza Molnár, šéfka komunikácie a hovorkyňa O2 Slovakia. 

​Najväčšie zastúpenie prác bolo v kategóriách Spoločenská zodpovednosť, filantropia a PR pre neziskové organizácie a v novej kategórii PR v čase korony. Najviac PR Oscarov bolo udelených v kategórií Spoločenská zodpovednosť, filantropia a PR pre neziskové organizácie (6), Community Relations (5) a Event PR (4). 

Najviac shortlistov si do finále priniesla agentúra Seesame (14), premenila ich na 9 kovov. 

Zo zadávateľov získala najviac shortlistov Slovenská sporiteľňa, ktorej sa podarilo všetkých osem shortlistov premeniť na kov. 

Zdroj: Prokop
Zdroj: Prokop

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.