Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
28.04.2021, 07:00

YouTube chce konkurovať TikToku a postupne monetizuje

Online video gigant avizuje, že čoskoro rozšíri spôsoby odmeňovania tvorcov.

YouTube chce konkurovať TikToku a postupne monetizuje
Zdroj: Youtube

Potlesk je finančná odmena

Jednou z najnovších funkcií pre autorov videí na YouTube je Super Chat. Online video gigant avizuje, že čoskoro rozšíri spôsoby odmeňovania pre tvorcov na YouTube formou funkcie potlesk.

Momentálne môžu diváci prostredníctvom Super Chat jednorazovo odmeniť obľúbeného youtubera. Suma, ktorú tvorca obsahu zarobí cez Super Chat nezávisí od toho, koľko používateľov si pozrie video, ako je to v prípade reklám. Super Chat umožňuje tvorcom s malou fanúšikovskou základňou získať slušný príjem, záleží na štedrosti divákov. Problémom Super Chatov je, že ide o funkciu, ktorá je k dispozícii iba v priamych prenosoch. Ak autor nahrá vopred pripravený a upravený obsah na videoplatformu, ako to robí väčšina youtuberov, funkciu využiť nemôže.

YouTube však hovorí, že funkcia Applaud, teda potlesk, bude čoskoro dostupná. Termín spustenia sa predpokladá na tento rok. Keď bude novinka aktivovaná, pod videami sa zobrazí tlačidlo Applaud a keď naň používateľ klikne, môže vybrať z možností odmeny dva doláre, 5 dolárov, desať dolárov alebo až 50 dolárov. Keď tvorca potlesk dostane, dá platforma autorovi vedieť, že niekto mu zatlieskal.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 52% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.