Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
14.05.2021, 11:15

WhatsApp mení podmienky používania. Ak ich neakceptujete, funkcie používania vám výrazne obmedzí

Neochota aplikácie obmedziť zber dát o používateľoch je známkou toho, že jasne plní požiadavky Facebooku.

WhatsApp mení podmienky používania. Ak ich neakceptujete, funkcie používania vám výrazne obmedzí
Zdroj: WhatsApp

Komunikačná aplikácia WhatsApp začne od soboty uplatňovať nové podmienky použitia. Pri tejto príležitosti používateľov ubezpečuje, že ak nové podmienky používania neprijmú, o svoj účet neprídu, teda aspoň nie hneď. Po zobrazení nových podmienok sa však aplikácia automaticky prepne do obmedzeného režimu až do momentu, kým nebudú nové podmienky odsúhlasené.

Obmedzený režim znamená, že používatelia stratia prístup k zoznamu konverzácií a ak majú povolené upozornenia, nebudú na ne môcť priamo odpovedať, iba si správu prečítať. Rovnaký postup zvolila platforma aj pri hovoroch a videohovoroch, budete môcť zavolať späť iba v prípade, že aplikácia ukáže zmeškaný hovor.

Neskôr sú avizované ešte väčšie obmedzenia. Platforma nemusí odoslať všetky správy a hovory, prípadne sa obmedzená funkčnosť dotkne aj prijímania hovorov či dostávania upozornení.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že WhatApp síce používateľský účet nezmaže, ale v obmedzenom režime nebude môcť používateľ vykazovať aktivitu dostatočnú na to, aby ho platforma nedefinovala ako neaktívny a tak začne odpočítavať 120 dní, po ktorých sa automaticky vymaže.

WhatsApp na obrázku zobrazuje, čo "obmedzený režim" znamená.

Zdroj: WhatsApp

​WhatsApp tvrdí, že nové podmienky nijako neznížia ochranu súkromia používateľov a že k nim pristupuje najmä preto, aby mohol rozšíriť ponuku, hlavne o komunikáciu s podnikmi.

Experti na ochranu súkromia ale nabádajú k opatrnosti a upozorňujú, že WhatsApp bude mať možnosť ľahšie zhromažďovať údaje o používateľoch a deliť sa o ne so svojou materskou spoločnosťou Facebook.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.