Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
26.07.2021, 08:00

Digitálny týždeň: Poslali AirTag Timovi Cookovi, Elonovi Muskovi a do Severnej Kórei. Čo sa s ním stalo?

A tiež: Salesforce ovládol Slack a Shorts sú na Slovensku.

Digitálny týždeň: Poslali AirTag Timovi Cookovi, Elonovi Muskovi a do Severnej Kórei. Čo sa s ním stalo?
Zdroj: Megalag

YouTube Shorts už na Slovensku

Tak sme sa dočkali – YouTube spustil nový formát Shorts ako odpoveď na konkurenčné Instagram Reels a TikTok, už aj na Slovensku. Shorts sú krátky, len 15-sekundový formát, ktorý viete nahrať priamo z mobilu a doplniť audiom. Nič viac, ale ani nič menej – celosvetovo to stačí na vygenerovanie 6,5 miliardy videní denne.

 

 

VALVE ukázalo Steam Deck

Naposledy sme v #digitalnytyzden hovorili o spolupráci Tag Heuer X Super Mario a dnes pri gamingu ešte chvíľu ostaneme. VALVE uznávame primárne ako autorov legendy Half-Life a tiež pre Steam, ktorý navždy zmenil svet hier. Neboja sa však pustiť aj do hardvéru a po zariadení na virtuálnu realitu Index sa púšťajú do konzoly Steam Deck.  Vizuálne úprimne nevyzerá práve najlepšie, ale podľa prvotných reakcii sa drží vynikajúco a  FAKT pôsobí, že ju robili hráči pre hráčov. Hardvérovo ide rovnako o našliapané zariadenie, výdrž batérie by sa mala pohybovať medzi 5 – 8 hodinami. Tešíte sa?

Poslali AirTag Timovi Cookovi, Elonovi Muskovi a do Severnej Kórei. Čo sa s ním stalo?

Populárny youtuber MegaLag uskutočnil to, nad čím premýšľali mnohí z nás už od uverejnenia Apple AirTag – čo tak ho poslať niekam do sveta a zistiť, čo sa s ním stane? Kým jeden, ktorý odišiel do Kórei sa do krajiny nikdy nedostal, druhému sa podarilo zavítať do centrály SpaceX. Ten tretí šiel do Apple, kde sa mu dostalo osobného prístupu – vrátili ho naspäť a dokonca pripojili list, ktorý podpísal jeden z osobných asistentov Tima Cooka.

Salesforce ovládol Slack

V uplynulom týždni bola definitívne uzavretá akvizícia Slacku, ktorý americký gigant Salesforce kúpil za 27,7 miliardy dolárov. Zo strany Salesforce ide o snahu vyrovnať sa Microsoftu a ich Teams, ktoré zobralo spoločnosti po presune zamestnancov na homeoffice útokom. Slack vznikol v roku 2009 a začiatkom roka 2020, teda pred vypuknutím pandémie, mal 12,5 milióna používateľov – pre porovnanie, Teams prekonal 100 miliónov.

ADMA predstavuje: copywriter

Jednou z nevýhod slovenského pracovného trhu je, že sa rovnaké pozície naprieč spoločnosťami nazývajú výrazne rozdielne, napriek tomu, že ich pracovná náplň môže byť prakticky rovnaká. Svet agentúr to ma vyšpecifikované lepšie – preto vám na webe ADMA prinášame novú rubriku Pozícia v kocke, kde budeme pravidelne popisovať požiadavky na konkrétne agentúrne pozície – dnes bol na pretrase copywriter.

Rubriku #digitalnytyzden prinášajú Stratégie v spolupráci s ADMA.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.