Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
05.08.2021, 14:35

Očkovaciu lotériu a odmeny väčšina neschvaľuje. Vyplýva to z prieskumu „Ako sa máte, Slovensko?“

Možnosť výhry v lotérii by zmenila názor iba 7 percent z tých, ktorí sa neplánujú očkovať.

Očkovaciu lotériu a odmeny väčšina neschvaľuje. Vyplýva to z prieskumu „Ako sa máte, Slovensko?“
Zdroj: TASR

Očkovaciu lotériu a odmeny za presviedčanie na očkovanie väčšina respondentov neschvaľuje. Populárne sú však medzi tými, ktorí sa ešte len chystajú dať sa zaočkovať. To sú zistenia kontinuálneho prieskumu „Ako sa máte, Slovensko?“, ktorý iniciuje SAV, MNFORCE a Seesame.

Desiata vlna výskumu „Ako sa máte, Slovensko?“ prebehla v období od 15. do 20. júla. V tomto období bola na Slovensku priaznivá epidemiologická situácia a naďalej klesali počty hospitalizovaných. Očkovanie bolo otvorené pre všetkých nad 12 rokov a počet čakajúcich na vakcínu v čakárni klesal. Viaceré očkovacie centrá začali očkovať bez registrácie. Presné pravidlá očkovacej lotérie a sprostredkovateľského bonusu však v tomto období ešte neboli zverejnené.

Lotéria presvedčí len 7 percent nezaočkovaných

Na otázku: „Vláda chce pre všetkých zaočkovaných spustiť lotériu, v ktorej sa budú dať vyhrať až 2 milióny eur. Schvaľujte tento nápad?“ odpovedalo áno 24 percent respondentov. Naopak, tento nápad neschvaľuje 64 percent respondentov a 12 percent na to nemá názor.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.