Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
01.12.2014, 10:19

Jozef Kováčik sa stáva programovým riaditeľom TV Lux

Súčasne bol od 1. decembra vymenovaný za riaditeľa Klubu priateľov TV Lux Marián Bér, ktorý pôsobí ako prefekt Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave.

Jozef Kováčik sa stáva programovým riaditeľom TV Lux

Za nového programového riaditeľa katolíckej televízie Lux bol s platnosťou od 1. decembra 2014 vymenovaný doterajší hovorca Konferencie biskupov Slovenska a riaditeľ Tlačovej kancelárie KBS Jozef Kováčik.

Súčasne bol od 1. decembra vymenovaný za riaditeľa Klubu priateľov TV Lux Marián Bér, ktorý pôsobí ako prefekt Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave. Informovala o tom Tlačová kancelária KBS v Bratislave.

Jozef Kováčik vystrieda vo funkcii doterajšieho programového riaditeľa Jána Buca (Ján Buc), ktorému uplynulo trojročné funkčné obdobie a má aj zdravotné problémy.

J. Kováčik pozitívne vníma, že do katolíckej televízie prichádza spolu s ďalším kňazom Mariánom Bérom a teší sa, že bude v kolektíve tvorivých ľudí.

Okrem spomenutých dvoch funkcií je J. Kováčik od apríla tohto roku aj správcom farnosti Kráľovnej rodiny v Bratislave. V súvislosti s vymenovaním za programového riaditeľa TV Lux informoval, že onedlho mu končí tretie funkčné obdobie hovorcu KBS, túto službu vykonáva už viac ako osem rokov a uplynulo tiež 10 rokov od jeho nástupu do funkcie riaditeľa TK KBS. Preto onedlho postupne odovzdá tieto funkcie svojmu nástupcovi.

Slovenská katolícka televízia Lux začala svoje samostatné vysielanie v roku 2008 prostredníctvom satelitu a káblovej televízie. Jej ambíciou je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja, povzbudenia a hodnôt, uviedla TK KBS.

 

Chcete byť pravidelne informovaní o dianí v brandži? Odoberajte bezplatný newsletter Stratégií.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.