Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.08.2015, 14:13

J&T banka má novú riaditeľku

Od 12. augusta 2015 tento post zastáva Anna Macaláková, ktorá doteraz pôsobila ako prokuristka a vedúca odborov Komfort a Magnus. Vo funkcii nahradila Andreja Zaťka, ktorý prijal novú profesionálnu výzvu a stal sa generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Poštovej banky. K rovnakému dátumu dochádza aj k ďalším personálnym zmenám.

J&T banka má novú riaditeľku

Viesť privátnu banku v dnešnom online svete je pre mňa veľkou výzvou, ktorá bude zohrávať dôležitú úlohu v jej ďalšom smerovaní. J&T Banku preberám vo výbornej kondícii, či už z hľadiska finančných výsledkov, počtu klientov, ako aj objemu spravovaných aktív, za čo patrí vďaka jej predchádzajúcemu vedeniu. Do budúcna bude mojou prioritou poskytovanie služieb orientovaných na potreby klienta. Ako banka sa budeme aj naďalej zameriavať na investície, ktoré už na jeseň rozšírime o novépríležitosti,“ uvádza Anna Macaláková riaditeľka J&T Banky.

Anna Macaláková vyštudovala odbor bankovníctva a investícií Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. V roku 2006 nastúpila do J&T Banky, kde si prešla viacerými manažérskymi pozíciami. Stála za vybudovaním najväčšieho segmentu klientov Komfort, ktorý od roku 2009 riadi aj naďalej spolu s vernostným klubom Magnus. Zakladala a zodpovedala za chod klientskeho call centra a od roku 2012 zastávala post prokuristky banky.

Prokuristami banky sa stávajú Jozef Šimovčík, riaditeľ divízie prevádzky a Miloslav Čomaj, doterajší obchodný riaditeľ pre segment korporátnych klientov, ktorý zároveň nastupuje na post riaditeľa privátneho bankovníctva.

Andrej Zaťko pôsobil v J&T Banke od jej vzniku. Určil jej dlhodobé strategické smerovanie a vybudoval silnú pozíciu experta na investovanie a správu majetku pre privátnu klientelu a vyšší stredný segment. Za posledného 2,5 roka v jeho vedení banka zdvojnásobila objem spravovaných klientskych aktív, ktoré dosiahli takmer 2 miliardy eur a stala sa jednou z najdynamickejšie rastúcich bánk na slovenskom trhu. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.