Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.04.2015, 15:58

Personálna novinka v agentúre MEC: Daniel Živica je nový Chairman pre Česko aj Slovensko

Personálna novinka v agentúre MEC: Daniel Živica je nový Chairman pre Česko aj Slovensko

Agentúra MEC oznámila reštrukturalizáciu v Česku a na Slovensku.

Mediálna agentúra MEC oznámila, že do novovytvorenej funkcie Chairman pre Českú republiku a Slovensko (Chairman MEC CZ&SK) bol vymenovaný Daniel Živica, ktorý zároveň naďalej zostáva v pozícii CEO agentúry MEC Slovakia.

V novej funkcii bude Daniel Živica dohliadať na činnosť tak MEC Czech Republic, ako aj MEC Slovakia, a bude zodpovedať za oblasť strategického produktu agentúry, finančné riadenie a investície, realizáciu agentúrneho plánu „Digital & Data Shift“ a tiež za stratégiu pre prácu s agentúrnym talentom naprieč obomi krajinami.

Na pozícii CEO pre Českú republiku naďalej zostáva Marek Hofhanzl. V rámci komunikovanej zmeny  bude úzko spolupracovať s Danielom Živicom na rozvoji strategického produktu agentúry špecificky v Českej republike a sústredí sa na interné riadenie českej pobočky. D. Živica a M. Hofhanzl budú spoločne zodpovedať za manažment klientov v Českej republike.

Štrukturálne pozícia Chairman CZ&SK reportuje pani Anne Lubowskej, na pozícii Chairman CEE, Russia & CIS. Marek Hofhanzl v novej štruktúre reportuje Danielovi Živicovi.

V súvislosti s reštrukturalizáciou pani Anna Lubowska uviedla: „Ak sa pozrieme na to, ako sa v priebehu posledných rokov vyvíjal náš biznis v Českej republike a na Slovensku, ako sa vyvíja naše portfólio klientov, postavenie našej agentúry a naši zamestnanci, môžeme konštatovať, že práve teraz máme možnosť posilniť a ďalej rozvíjať synergické efekty medzi týmito dvoma trhmi. Dôležité je, že naši terajší ako aj perspektívni klienti prejavili veľký záujem o ponuku a služby agentúry naprieč obomi krajinami, čo nám dáva možnosť ďalej inovovať v našich kľúčových oblastiach agentúrnej ponuky, ktorými sú digitál a dáta. Verím, že z tejto štrukturálnej zmeny budú profitovať tak naši klienti, ako aj naši zamestnanci.“

Informácie o Danielovi Živicovi

Daniel Živica je na pozícii CEO v MEC Slovakia od roku 2008. Zodpovedá za produkt agentúry v oblasti vedenia klientov, komunikačného plánovania, ďalej za oblasť Digital & Data, za nábor talentov a za new business aktivity.

Pred tým, ako sa Daniel stal CEO pre Slovensko, zastával funkciu Business Unit Director v MEC Slovakia, do ktorej po realizovanom spojení agentúr TME a CIA nastúpil začiatkom roku 2005. Počas svojej kariéry v agentúre pracoval pre viacerých významných zadávateľov ako napríklad Beiersdorf, T-Mobile, VISA a AXA resp. v tom čase Credit Suisse.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.