Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.08.2016, 11:39

Ilegálni Pokémoni budú deportovaní. Volajú v Británii

Londýn zdobí guerilla kampaň. Bojuje za práva prisťahovalcov.

Ilegálni Pokémoni budú deportovaní. Volajú v Británii
Zdroj: adweek

"Spojené kráľovstvo je naša posilňovňa. To, že tu máte svojich pokémonov, ešte neznamená, že tu môžu ostať. Ilegálni pokémoni budú deportovaní." Tak znie satirický odkaz, ktorý sa nesie Londýnom v týchto dňoch v guerilla kampani. 

Kreatívni aktivisti rozvešali v hlavnom meste Veľkej Británie plagáty, ktoré zobrazujú pokémonov s rôznymi odkazmi. Tie sú určené pre britskú vládu, ktorá bude rozhodovať o osude vyše pol milióna prisťahovalcov, ktorí prišli do krajiny v čase, keď Británia bola aktívnym členom EU. Po referende v Británii je však osud týchto ľudí neistý. A to sa aktivistom nepáči, píše portál adweek. 

Ukážka plagátov v Londýne:

Zdroj: adweek
Zdroj: adweek
Zdroj: adweek

Kampaň chce povedať, že dôsledky Brexitu sa môžu dotknúť ľudí, ktorí v krajine dlhodobo žijú, majú tu zázemie, prácu, rodinu a priateľov v prípade, ak budú nútení z krajiny odísť alebo im bude inak siahnuté na sociálne práva a výhody. Aktivisti bojujú proti neistote, ktorá teraz nad prisťahovalcami visí.

Na stránke pokemon-go-home.com volajú po tom, aby práva prisťahovalcov ostali zachované. Možné tu je tiež podpísať petíciu, ktorá je nutná na to, aby sa otázka dostala až do britského parlamentu. Momentálne je vyzbieraných 5 000 podpisov, potrebujú ešte raz toľko.  

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.