Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.10.2016, 23:16

Veľký úspech slovenskej reklamy: Zaraguza a jej Kofola získala na Euro Effie zlato

Zaraguza je druhou slovenskou agentúrou, ktorá získala pre Slovensko európske ocenenie za efektivitu v reklame.

Veľký úspech slovenskej reklamy: Zaraguza a jej Kofola získala na Euro Effie zlato
Zdroj: KRAS

Na slávnostnom galavečeri v Bruseli sa v rámci súťaže Euro Effie 2016 rozdali všetky ocenenia za najefektívnejšie európske reklamy. Tento rok medzi shortlistami v kategórii "small budget" súťažila aj práca agentúry Zaraguza - Kofola.  A výbornou správou je, že shortlist premenila na najcennejší kov - na zlato. Zaraguza tak získala pre slovenskú reklamu najvýznamnejšie ocenenie za efektivitu v reklame. Samotná práca, Kofola, sa vo finále stretla s takými značkami ako Julius Meinl, Magnum, Duracell či Volvo.

Euro Effie je najprestížnejšie ocenenie marketingovej komunikácie v Európe, ktoré  organizuje Európska asociácia komunikačných agentúr (EACA) v Bruseli. Od roku 1996 je to prvé celoeurópske ocenenie, ktoré sa posudzuje na základe preukázanej účinnosti na dvoch alebo viacerých trhoch. Z tohto pohľadu splnila Kofola podmienku súťaže, keďže reklama, s ktorou sa na ocenenie Euro Effie prihlásila, bola nasadená v dvoch krajinách - v Česku, aj na Slovensku.

​Agentúra Zaraguza je tak druhou agentúrou, ktorá uspela na Euro Effie. V roku 2012 sa to podarilo ako prvej agentúre MUW: Digital (MUW Saatchi&Saatchi), ktorá získala v Bruseli na Euro Effie bronz. Bolo to za prácu pre klienta ZUNO banka a jeho uvedenie na trh.

Medzinárodná súťaž Euro Effie oslavuje tento rok svoje 20. výročie. Práve v tomto roku dosiahla rekord v počte prihlásených prác, ktorých je o tretinu viac než minulý rok. Do užšieho výberu súťaže EACA Euro Effie Awards 2016 vybrala porota 43 kampaní.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.