Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
01.12.2016, 19:27

Zomrel tvorca legendárneho Big Macu, ktorý je v ponuke McDonald's už 50 rokov

Vo veku 98 rokov zomrel Michael Delligatti, tvorca slávneho Big Macu.

Zomrel tvorca legendárneho Big Macu, ktorý je v ponuke McDonald's už 50 rokov
Zdroj: McDonald's

Vo veku 98 rokov na predmestí amerického Pittsburghu zomrel Michael "Jim" Delligatti, tvorca fastfoodového hitu Big Mac. Oznámil to denník The Wall Street Journal. Delligatti prevádzkoval franšízu spoločnosti McDonald's v pensylvánskom Uniontown a novinku ponúkol zákazníkom po prvýkrát v roku 1967.

Dva plátky hovädzieho mäsa, syr, šalát, uhorka a jemne pikantná omáčka v dvojposchodovej sezamovej žemli stála v USA pôvodne 45 centov, v súčasnosti stojí 5 dolárov. Delligatti podľa amerického denníka už v dobe zavádzania nového produktu priznával, že myšlienka nie je úplne pôvodná. Inšpiroval sa u iných fastfoodov, len vraj receptúru zdokonalil.

Zdroj: McDonald's

Firma McDonald's zaradila Big Mac do svojho oficiálneho menu už o rok neskôr, v roku 1968. V poslednej dobe ale známy fastfood podľa denníka The Wall Street Journal trochu zaostáva za svojimi konkurentmi, ktorí ponúkajú lahôdky čerstvejšie, zdravšie a lákavejšie. Z terajších amerických teenagerov má vraj Big Mac v obľube len každý piaty.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.