Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.05.2017, 09:58

McDonald´s zmenil uniformy obsluhy. Verejnosť sa z nich vysmieva

Fast food prezlieka svojich zamestnancov, ľudia na sociálnych sieťach ale zmenu neprijali.

McDonald´s zmenil uniformy obsluhy. Verejnosť sa z nich vysmieva
Zdroj: Independent

Už tento mesiac, v 14 000 amerických reštauráciách vymenia zamestnanci McDonald´s svoj starý pracovný odev za nový. Kritici ho prirovnávajú k oblekom  Star Wars alebo Hunger Games. Staromódne červeno-žlté uniformy si vyzlečie až 850 000 zamestnancov.

​Kolekcia sa nazýva WARARIE a je navrhnutá známym dizajnérom Waraire Boswellom, ktorý oblieka popredné celebrity v Amerike. Jeho prvým zamestnaním bol Kalifornský McDonald´s a preto sa túto ponuku na vytvorenie nových chic uniforiem rozhodol prijať. Jeho cieľom bolo posunúť zastaralé odevy na vyšší level. K novej kolekcii sa na firemnom blogu vyjadril takto:

„Zamestnanec je tvárou spoločnosti, a preto keď hovoríme o uniformách, zamestnávatelia McDonald´s mali požiadavku na uniformu, ktorá vyplní medzeru medzi štýlovým a praktickým. Mojou úlohou bolo vytvoriť vynikajúci kus oblečenia, ktorý reprezentuje McDonald´s a taktiež individualitu personálu a manažérov.“

Spoločnosť McDonald´s sa na obranu k negatívnym ohlasom vyjadrila nasledovne, odpoveď si môžete prečítať na usatoday.com:

Je to ďalší krok na ceste k tomu, aby sme sa stali zamestnávateľom číslo jedna a zlepšili zážitok z reštaurácie. Na základe prieskumu medzi zamestnancami, až 70% z nich je s novým odevom spokojný a tvrdia, že uniformy predstavujú moderný dizajn, ktorý budú hrdo nosiť.“

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.