20.06.2017, 14:17

"Práca 17. november bola najlepšia prihláška vo svojej podkategórii," hovorí predseda poroty o Triade (video)

Stratégie sa rozprávali s predsedom poroty kategórie Mobile, v ktorom Triad dostal shortlist.

"Práca 17. november bola najlepšia prihláška vo svojej podkategórii," hovorí predseda poroty o Triade (video)
Zdroj: archív

Z festivalu Cannes Lions ochádza agentúra Triad s úspechom - jej práca pre O2 s názvom 17. november (v zahraničných archívoch ju hľadajte pod názvom The Digital Iron Curtain) získala shortlist hneď v dvoch podkategóriách v kategórii Mobile. Prihlásená bola ešte do kategórií Media a Direct. 

Na známej Canneskej terase, ktorá je dostupná iba novinárom, sa Stratégie rozprávali s predsedom poroty Andy Hoodom, Head of Emerging Technologies z britskej AKQA. Pýtali sme sa, ako hodnotí prácu od Triadu. Ešte predtým, než nám odpovedal, ukázal svoj vyspelý prístup, na aký sme pri canneskej porote zvyknutí, a upozornil, že radšej hovorí o tom, čo bolo urobené dobre, než by mal negatívne kritizovať. 

"Do Cannes sa posielajú tie najlepšie práce, ktoré agentúry vyselektujú a Iron Curtain si našlo miesto medzi top 10% svetovými reklamami. Práca sa nám veľmi páčila najmä z dôvodu, ako využili mobilný web, čo býva ťažká kategória sama o sebe. A v tejto podkategórii bol Iron Curtain rozhodne najlepšia prihláška, akú sme tu tento rok mali. Nepamätám si na nič iné, čo by do takej miery spĺňalo kritériá tejto podkategórie.

Iron Curtain je naozaj krásna ukážka dobre odvedenej práce. V Cannes majú porotci pri hodnotení prihlášok za sebou veľké diskusie. Čo však sledujú, je, ako dokáže práca posúvať hranice, aký prístup k nej zvolili tvorcovia a ako dokáže byť odlíšiteľná od ostatných.

Aby som to zhrnul, Iron Curtain bola najlepšia práca vo svojej podkategórii, zaradila sa medzi top 10% svetových reklám, o ktorých si agentúry mysleli, že stoja za to, aby sme im tu v Cannes venovali pozornosť. Verím, že tvorcovia Iron Curtain sa nechajú shortlistom motivovať a zamyslia sa nad tým, ako myšlienku ešte ďalej posunúť. Verím, že ľudia na Slovensku sa pozrú na Iron Curtain ako na prácu, ktorá je výborná, ktorá sa stala hviezdou a že bude pre nich bodom, od ktorého sa odrazia pri svojej najbližšej tvorbe."

Slovenské reklamné agentúry majú šancu uspieť ešte v jednej kategórii, do ktorej poslali prihlášky, a to v kategórii Radio. Na kovového leva zatiaľ nepremenili žiadnu zo svojich prihlášok. Shortlist pre Triad sa ale určite zapíše medzi naše svetové úspechy. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.